Anasayfa » Haberler » Milletvekili Bedrettin YILDIRIM’dan, BTܒye Ziyaret
AK Parti Bursa Milletvekili Bedrettin Yıldırım, Bursa’nın 2. devlet üniversitesi olan Bursa Teknik Üniversitesi’nin (BTÜ), Mimarlık Mühendislik Fakültesi  Binalarının yer aldığı Osmangazi Kampüsü’nde incelemelerde bulundu. Yıldırım, Doğa Bilimleri, Mimarlık ve Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Osman Kopmaz’dan çalışmalar hakkında aldı.
 
Prof. Dr. Kopmaz, üniversitenin bu yıl yeni açılan Metalürji ve Malzeme Mühendisliği ile Mekatronik Mühendisliği bölümlerinin yanı sıra Makine Mühendisliği ve Kimya bölümlerine 47’şer öğrenci alacaklarını ifade etti.
 
Bu yıl 280 öğrenciye eğitim vereceklerini belirten Kopmaz, “Geçen sene 2 bölüme 82 öğrenci almıştık. Bu sene 4 bölüme 188 öğrenci alacağız. Netice itibariyle bu yıl 200’den fazla öğrencimiz oldu. Lisansüstü ve doktora öğrencilerimizle beraber 280 kadar öğrencimiz olacak”  dedi.
 
Bedrettin Yıldırım ise Defterdarlığın BTÜ’ye tahsis ettiği alanda yapılan inşaat çalışmalarını yerinde incelerken, bu çalışmalar bittikten sonra.fakültenin ihtiyaçlarının önemli ölçüde karşılanacağını ve araştırma çalışmaları için gerekli temel alt yapının sağlanacağını söyledi.