Anasayfa » Haberler » BTÜ Bilimsel Proje Hazırlama Eğitimi Sona Erdi

   TÜBİTAK-BİDEB-2237 Proje Eğitimi Etkinliklerini Destekleme Programı kapsamında Bursa Teknik Üniversitesi’nin (BTÜ) düzenlediği, “TÜBİTAK Bilimsel Araştırma Projelerini Hazırlama Eğitimi” sona erdi.

   Eğitmenlerin proje hazırlama konusundaki deneyimlerini üç gün boyunca katılımcılarla paylaştıkları ve uygulamaların gerçekleştirildiği etkinlik, katılım belgelerinin Rektör Prof. Dr Ali Sürmen ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şule Altun tarafından verilmesi ile tamamlandı.

   Etkinlik Koordinatörlüğünü BTÜ Doğa Bilimleri, Mimarlık ve Mühendislik (DBMMF) Fakültesi öğretim üyesi Doç. Dr. Nalan Akgün’ün üstlendiği, 45 akademisyenin yanı sıra özel sektörden yetkililerin de katıldığı “TÜBİTAK “Bilimsel Araştırma Projelerini Hazırlama Eğitimi” programının kapanış töreninde Rektör Prof. Dr. Ali Sürmen bir konuşma yaptı. Konuşmasında araştırma faaliyetlerini öncelikleri arasına koyan BTÜ’nün kendisini destekleyecek her kurumla ilişkilerini güçlendireceğini ifade etti. Prof. Dr. Sürmen, akademisyenlerin proje çalışmalarında elde edecekleri verilerin, ülkemizin teknolojik gelişmesinde önemli rol oynacağının altını çizdi. Proje üretme ve yazma çalışmalarına alt yapı oluşturan bu tür eğitim faaliyetlerinin, BTÜ’nün farkını ortaya koyacağını vurguladığı konuşmasında şunları kaydetti: “Üniversitemizin üzerinde çalışacağı her türlü projede görev alacak akademisyenlerin yanında öğrencilerimizin de bulunması kazanımı daha da arttıracaktır. Çünkü öğrencilerin projelerdeki uygulamalar sırasında edinecekleri tecrübe, üniversitemizdeki akademik eğitimle bütünleşecektir. Bu bütünleşme, öğrencilerimizin ayrı bir nitelik kazanmasına vesile olacaktır. Böylece öğrencilerimiz üniversitemizden mezun olduklarında, sanayi tarafından tercih edilen mühendisler haline geleceklerdir. Bu başarılı etkiliğimizin planlanmasında ve yürütülmesinde büyük pay sahibi olan Doç. Dr. Nalan Akgün’e, eğitici olarak çeşitli üniversiteden gelen saygıdeğer öğretim üyelerine ve katılımcı akademisyenlerimize teşekkür ederek, çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi.

   Rektör Prof. Dr. Ali Sürmen konuşmasının ardından, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şule Altun ile birlikte etkinliğin eğitmenleri, Yıldız Teknik Üniversitesi’nden Yrd. Doç. Dr. Yavuz Salt, Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü’nden Prof. Dr. Eren San, Bozok Üniversitesi’nden Doç. Dr. Mustafa Böyükata ve Ankara Üniversitesi’nden Prof. Dr. Güzide Çalık Garcia’ya teşekkür belgelerini ve plaketlerini takdim etti.  Eğitmenlere teşekkür belgelerinin ve plaketlerinin takdiminin sonrasında katılımcılara belgeleri yine Prof. Dr. Ali Sürmen ve Prof. Dr. Şule Altun tarafından verildi.  

   Bursa TÜBİTAK- BUTAL Yerleşkesi Sosyal Tesislerinde üç gün süren “TÜBİTAK Bilimsel Araştırma Projelerini Hazırlama Eğitimi” katılım belgelerinin takdim edildiği törenin ardından sona erdi.