Anasayfa » Haberler » Rektör Prof. Dr. Sürmen Bursa'nın Üretim Gücü Kalite Sayesinde Artacaktır.

   TSE Bursa İl Koordinatörü Mustafa Karaman, Kalite Derneği Başkanvekili Prof. Dr. Erkan Işığıçok ile birlikte BTÜ Rektörü Prof. Dr. Ali Sürmen’i ziyaret etti. Rektörlük makamında gerçekleşen ziyarette üniversite, sanayi ve kalite hakkında karşılıklı görüş alış verişinde bulunuldu.

   Rektör Prof. Dr. Sürmen’in ülkemizin kalkınması için kalite gibi önemli bir konuyu kendilerine misyon edinmiş TSE Bursa İl Koordinatörü Mustafa Karaman ve Kalite Derneği Başkanvekili Prof. Dr. Erkan Işığıçok’u ağırlamaktan memnuniyet duyduğunu ifade ettiği konuşmasında kalite konusunda gerçekleştirdikleri çalışmaları takdirle karşıladığını belirtti. Prof. Dr. Ali Sürmen konuşmasında, bu çalışmaların Bursa’nın marka değerinin yükselmesi açısından son derece önemli olduğunun altını çizdi. Kalite üzerine yapılan çalışmaların sanayimizin sahip olduğu üretim gücünü arttıracağını inandığını ve bu nedenle BTÜ olarak kalite konusunda yapılan çalışmaları desteklediklerini dile getirdi.

   Yaptıkları çalışmalara verdiği destek nedeniyle Prof. Dr. Ali Sürmen’e teşekkür eden TSE Bursa İl Koordinatörü Mustafa Karaman, BTÜ gibi bir araştırma üniversitesinin desteğini önemsediklerini söyledi. Karaman, insanlarımızın yaşam standartlarını yükseltecek olan kalite yolculuğunda sanayi, üniversite ve sivil toplum kuruluşlarının işbirliği sayesinde pek çok zorluğun aşılabileceğini belirtti.