Anasayfa » Haberler » Rektör Prof. Dr. Ali Sürmen, Orman Bölge Müdürü Ahmet Köksal Coşkun’u Ziyaret Etti

   Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) Rektörü Prof. Dr. Ali Sürmen, Bursa Orman Bölge Müdürü Ahmet Köksal Coşkun’a nezaket ziyareti gerçekleştirdi.

 Beraberinde Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Arif Karademir, BTÜ Orman Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ramazan Kurt ve Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Murat Ertaş ile birlikte Orman Bölge Müdürlüğüne giden Prof. Dr. Ali Sürmen, Orman Bölge Müdürü Ahmet Köksal Coşkun’la karşılıklı görüş alış verişinde bulundu.

 Ziyaret sırasında Bursa Teknik Üniversitesi bünyesinde faaliyete geçen Orman Fakültesi’nin çalışmaları hakkında bilgi aktaran Prof. Dr. Sürmen, Fakültenin Orman Mühendisliği ve Orman Endüstri Mühendisliği Bölümlerinin açıldığını söyledi. Bu bölümlerin açılması ile birlikte Orman Endüstri Mühendisliği ve Disiplinler arası Orman Ürünleri yüksek lisans programlarında eğitimlerin verilmeye başlandığını belirtti.  Böylece Ülkemizin orman ve orman endüstrisi bakımından zengin bir ili olan Bursa’daki önemli bir eksiği giderdiklerini vurguladı.

 Orman Bölge Müdürü Ahmet Köksal Coşkun ise Rektör Prof. Dr. Ali Sürmen ve BTÜ’nün değerli öğretim üyelerini ağırlamak duyduğu memnuniyeti ifade etti.  Sözlerinin devamında Bursa ilinde bir Orman Fakültesi’nin açılmasının çok önemli olduğunun altını çizdi. Ormanların geniş bir alan kapladığı Bursa’da orman endüstrisinin de gelişmiş olmasının aslında bir tesadüf olmadığını dile getiren Coşkun, ancak daha ileri gitmesinin de kurulan bu fakülteyle gerçekleşebileceğini belirtti. Orman Bölge Müdürü Coşkun özellikle ormancılık alanında lisansüstü eğitiminin verilmesinin çok önemli bir gelişme olduğunu vurgulayarak sözlerine son verdi.