Anasayfa » Haberler » Türkiye’nin En Genç 8 Üniversitesinin Rektörleri Bursa’da Biraraya Geldi
Aynı kararname ile kurulan ve Türkiye’nin en genç üniversiteleri olma özelliğini taşıyan 7 üniversite ile Türk-Alman Üniversitesi rektörleri Bursa’da Bursa Teknik Üniversitesi’nin (BTÜ) ev sahipliğinde bir araya gelerek, kuruluş süreçlerinde gelinen aşamalar konusunda istişarede bulundular.
Aralarında Bursa’nın ikinci devlet üniversitesi olma özelliğini taşıyan BTÜ’nün de bulunduğu Türkiye’nin en genç 8  üniversitesinin rektörleri Bursa’da bir araya gelerek, kuruluşlarındaki süreçleri değerlendirdiler.
Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Doğan, Erzurum Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muammer Yaylalı, Türk-Alman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ziya Şanal, Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Şeker,  İstanbul Medeniyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hamit Okur, İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Galip AKHAN ,  Abdullah Gül Üniversitesi Rektör  Yardımcısı Prof. Dr. İrfan Alan ve Bursa Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Sürmen’in hazır bulunduğu toplantıda, rektörler üniversiteleri hakkında brifing verdiler.
Ev sahibi olan BTÜ Rektörü Prof. Dr. Ali Sürmen, katılımlarından dolayı rektörlere teşekkür ederken, gerçekleştirilecek diğer toplantıların da sonrasında hazırlanacak bir sonuç bildirgesinin Yükseköğrenim Kurulu’na (YÖK) sunulacağını ifade etti.