Anasayfa » Haberler » BTÜ ve Yıldırım Belediyesi’nin Güç Birliği

BTÜ ve Yıldırım Belediyesi’nin Güç Birliği

Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) ve Yıldırım Belediyesi eğitime destek çalışmaları kapsamında güçlerini birleştiriyor. Bu kapsamda Yıldırım Belediyesinde imzalanan protokole BTÜ Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir ve Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz katıldı. İki kurum arasında imzalanan  iş birliği protokolü çerçevesinde Yıldırım'ın sosyal ve kültürel kalkınmasına katkı vermek, kurumlar arasındaki iş birliği ve koordinasyonu güçlendirmek ve uygulanabilir sonuçları sahaya yansıtmak amacıyla ortak çalışmalar yapmak için harekete geçiliyor. Bu doğrultuda BTÜ ve Yıldırım Belediyesi, öğrenci toplulukları arasında seminer, konferans, konser ve tiyatro gibi kültürel faaliyetler düzenlemenin yanı sıra öğrenci topluluklarının Bakanlık ve Devlet Kurumlarının Milli Teknoloji Hamlesi doğrultusunda düzenlediği yarışma ve etkinliklere katılımı noktasında desteklenmesi sağlanacak.

Yıldırım'ın bir üniversite şehri olarak çehresinin değiştiğini ve kurumlar arası yapılan iş birliği ile ilçeye değer kattıklarını vurgulayan Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, “Bursa Teknik Üniversitemiz ile bir iş birliği protokolü imzaladık. Değerli Rektörümüz Sayın Arif Karademir'e teşekkür ediyorum. Artık, Yıldırım bir üniversite şehri. Bursa Teknik Üniversitesi, iki kampüsü ve sosyal yaşam alanları ile birlikte Yıldırım'ın çehresini değiştirecek en önemli değerlerimizden bir tanesi. Biz de bu doğrultuda hem akademisyenlerimizin bilgilerinden istifade etmek, hem de öğrencilerimize tüm şehri bir staj alanı olarak onların istifadesine sunmak adına bir iş birliği imzaladık. Ben Sayın Rektörümüze, ilgisi ve katkısı için teşekkür ediyorum. Protokolümüzün ilçemize, üniversitemize, akademisyenlerimize ve öğrenci kardeşlerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum” şeklinde konuştu

İmzalanan protokol kapsamında konuşan BTÜ Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir, “Öncelikle Yıldırım Belediye Başkanımız Sayın Oktay Yılmaz'a çok teşekkür ediyorum, ortak çalışmalarımız devam edecek. Bizler üniversitemizdeki bütün akademisyenlerimiz, beşeri kaynağımız, bilgi birikimimiz, fiziki mekanlarımız, eğitim birimlerimiz ve öğrencilerimizle beraber Yıldırım'ın hizmetindeyiz. Öncelikle bulunduğumuz bölgeye destek olmak ve katkı yapmak için elimizden geleni sağlamak istiyoruz. Şu ana kadar yaptığımız çalışmalarımızı çok daha hızlandıracağımıza inanıyorum. Protokolümüzün hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.