Anasayfa » Haberler » BTÜ'de Kayıtlar Başladı

Bursa'nın ikinci devlet üniversitesi olan Bursa Teknik Üniversitesi’nde (BTÜ) 2013-2014 eğitim-öğretim yılı kayıtları başladı.

Türkiye'nin en genç devlet üniversitelerinden olan ve Bursa'nın ise ikinci devlet üniversitesi özelliğini taşıyan BTÜ'de, 2013-2014 eğitim öğretim yılı öğrenci kayıtlarına bugün başlandı.

152 Evler’de bulunan Yıldırım Kampüsü’nde 3-4 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan kayıtlar hakkında BTÜ’den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Kayıtların ilk günü Kimya ve Mekatronik Bölümlerine, 4 Eylül günü ise Makine ile Metalürji ve Malzeme Mühendisliği Bölümlerine öğrenci kabulü gerçekleştirilecek. Bursa Otobüs Terminali’nde öğrenci konseyinden gönüllü öğrencilerin karşılamasıyla başlayan kayıt süreci, 6 Eylül 2013 tarihinde mazeret kaydı ile sona erecek. Bu süre zarfında kayıt yaptıran öğrenciler için 10-11 Eylül tarihlerinde İngilizce yeterlilik sınavı ve 17 Eylül 2013 tarihinde seviye tespit sınavları yapılacak olup,  kayıt işlemlerine ilişkin diğer detaylı bilgiler BTÜ’nün www.btu.edu.tr sitesinden duyurulacaktır”