Anasayfa » Haberler » Rektörümüz Prof. Dr. Ali Sürmen, Vali Munir Karaloğlu’na nezaket ziyaretinde bulundu

BURSA TEKNİK ÜNİVERSİTESİ(BTÜ) REKTÖRÜ PROF. DR. ALİ SÜRMEN, BURSA VALİSİ MUNİR KARALOĞLU'NA NEZAKET ZİYARETİNDE BULUNDU

Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) Rektörü Prof. Dr. Ali Sürmen, Bursa Teknik Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Şule Altun ve Prof.Dr. Arif Karademir ile birlikte Bursa Valisi Münir Karaloğlu'nu makamında ziyaret etti, Öncelikle yeni görevinde başarılar dileyen Sürmen "Bursa teknik üniversitesinin yaptığı çalışmaları aktardı. Rektör  Prof.Dr. Sürmen, “BTÜ kısa zamanda yapılanmasını tamamladı, bir araştırma üniversitesi olarak kurulduğu için az ve öz öğrencimiz bulunuyor dedi. Ağırlıklı olarak lisans ve lisansüstü öğrencisi aldıklarını belirterek, araştırma ve proje faaliyetlerine öncelik verildiğini belirtti.

Bursa Valisi Münir Karaloğlu da 2023 hedefleri için üniversitelerin önemine vurgu yaptı, Bursa Teknik Üniversitesinin sanayi ile çok sıkı çalışarak bu hedefe katkıda bulunması gerektiğini belirtti, "Marka şehirler gibi marka Üniversitelerimizin de olmasını istiyoruz, ne zaman ihtiyacınız olursa her zaman yanınızdayım" dedi.

Karşılıklı sohbet havasında geçen ziyaret te Bursa Valisi Münir Karaloğlu en kısa zamanda Bursa Teknik Üniversitesi’ni ziyaret edeceğini belirterek her türlü desteği vereceğini belirtti.