Anasayfa » Haberler » BEBKA Destekli Projede Profesyonel Mentorlar Sertifikalarını Aldı

BEBKA Destekli Projede Profesyonel Mentorlar Sertifikalarını Aldı

Bursa Teknoloji Transfer Ofisi (BTTO) tarafından yerel kalkınma kapasitesini arttırmaya yönelik olarak geliştirilen ve BEBKA desteği alan "Ar-Ge Merkezi Üretkenlik Kapasitesinin Artırılmasına Yönelik Profesyonel Mentor Havuzunun Oluşturulması" konulu proje ile BTTO vasıtasıyla yetiştirilecek profesyonel mentorlerin verecekleri danışmanlık ile bölge firmalarının Ar-Ge ve girişimcilik konularında desteklenmesi amaçlanıyor.

Proje kapsamında Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) Mimar Sinan Yerleşkesi’nde BTTO bünyesinde verilen  "Stratejik Teknoloji ve Ürün Yönetimi Mentorluk Eğitimi" tamamlandı. BTÜ’de görev yapan 24 akademisyen ve uzmanın toplam 60 saat eğitim aldığı program çerçevesinde ilk olarak 36 saatlik uzaktan eğitim, sonrasında 24 saatlik sınıf içi eğitim gerçekleştirildi. Stratejik Teknoloji ve Ürün Yönetimi Mentorluğuna ilişkin teorik konular uzaktan eğitim yöntemiyle verildikten sonra katılımcılara üç gün boyunca sekizer saatlik sınıf içi eğitimde İnovasyon Yönetimi, Endüstri 4.0, Dijitalleşme gibi güncel konulara dair teori ve vaka analizleri sunuldu.

Eğitim sonunda BTÜ Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir ve BEBKA Genel Sekreteri İsmail Gerim katılımcılara sertifikalarını takdim ettiler.