Anasayfa » Haberler » BTTO - BUİKAD Arasında İşbirliği Protokolü

BTTO - BUİKAD Arasında İşbirliği Protokolü

Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) Teknoloji Transfer Ofisi (BTTO) ile Bursa İş Kadınları ve Yöneticileri Derneği (BUİKAD) arasında iş birliği protokolü imzalandı.

BTÜ Rektörlük toplantı salonunda gerçekleştirilen protokol imza törenine BTÜ Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir, BUİKAD Başkanı İpek Yalçın, BUİKAD Başkan Yardımcısı Oya Eroğlu, BUİKAD Genel Sekreteri Şeyda Şençayır, BTTO Müdürü Nadir Yıldırım, BTTO Uzmanları Fatma Saime Erdönmez, Nurbeyaz Altın ve Dış İlişkiler Ofis Başkanı Uzman Alev Cuydur katıldı.

Kuruluş olarak kadınların rekabetçi iş ortamında yetkinliklerini arttırarak konumlarını güçlendirmek amacıyla yola çıktıklarını ifade eden BUİKAD Başkanı İpek Yalçın, “Yaşamın her alanında kadının varlığını güçlendirmek, girişimci kadın sayısını arttırmak, karar verme ve yönetimsel süreçlerdeki etkinliğini arttırmak için çalışıyoruz. Bu amaçla 2010 yılından beri yürüttüğümüz “Noktalama” projemiz mevcut. Proje kapsamında BUİKAD üyeleri üniversite öğrencisi kızlarımıza iş yaşamına hazır ve emin adımlarla başlamasını sağlamak üzere koçluk yapmakta. Böylece kız öğrencilerin iş hayatını yakından tanımasını sağlamış oluyoruz. Kendilerine gerçekten bir şeyler katmak isteyen öğrencileri projemiz kapsamında derneğimize bekliyoruz.” şeklinde konuştu.

Öğrencilerin kendilerini çok yönlü olarak geliştirmelerinin mesleki yaşamlarındaki sağlam duruşlarına katkı sağlayacağını belirten Rektör Prof. Dr. Arif Karademir, “Alanında donanımlı mezunlar yetiştirmek üzere sahada uygulamalı eğitimi temel alan Sektörel Eğitim Programını geliştirdik. Kız erkek ayrım gözetmeksizin öğrencilerimizin sahayı yakından tanıması ve iş yaşamının gerekliliklerini mezun olmadan görmesi açısından SEP modeli Türkiye’deki diğer üniversitelere de örnek teşkil etmekte. Sektörün içinde bulunan profesyonellerin öğrencilere deneyimlerini aktardığı koçluk projeniz de öğrenciyle sektörü buluşturan önemli bir çalışma. Biz üniversite olarak öğrencilerimizin sektörü yakından tanımalarını önemsiyoruz bu anlamda protokolün üniversitemiz ve BUİKAD arasında faydalı bir işbirliğine ön adım olacağına inanıyoruz.” dedi.