Anasayfa » Haberler » BTÜ - BORÇELİK İşbirliği

BTÜ - BORÇELİK İşbirliği

Borusan Grubu bünyesinde bulunan Türkiye’nin ilk özel ve en büyük galvanizli çelik üreticisi Borçelik firması yetkilileri olası işbirliklerini görüşmek üzere Bursa Teknik Üniversitesi’ni (BTÜ) ziyaret etti.

BTÜ Rektörlük makamında gerçekleşen görüşmede Borçelik firmasından AR-GE Direktörü Celal Seyalıoğlu, Kurumsal İletişim Birim Yöneticisi Elif Aygül, İnsan Kaynakları İş Ortağı Sinem Katrancı, AR-GE Test Merkezi Şef Teknisyeni Ömer Yıldırım; BTÜ’den de Rektör Prof. Dr. Arif Karademir, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nurettin Acır ve BTÜ SEP Koordinatörü Doç. Dr. Onur Saray hazır bulundu.

Borçelik ile BTÜ arasında yürütülmekte olan işbirliklerinin değerlendirilmesi ve bu işbirliklerinin geliştirilmesinde izlenebilecek temel yönelimler ile ilgili değerlendirmelerin yapıldığı görüşmede özellikle öncelikli araştırma alanları kapsamında ortak araştırma projeleri ile yüksek lisans, doktora tez çalışmalarının kurgulanması konuşuldu. Borçelik çalışanları için ihtiyaç duyulacak eğitim çalışmalarında BTÜ akademik desteğinin sağlanması ve BTÜ-SEP kapsamında işbirliği oluşturulması ile kariyer planlama konusunda Borçelik İnsan Kaynakları birimi ile eşgüdüm sağlanması konularında da görüş birliğine varıldı.