Anasayfa » Haberler » Rektör Karademir’den Başkan Aktaş’a Hayırlı Olsun Ziyareti

Rektör Karademir’den Başkan Aktaş’a Hayırlı Olsun Ziyareti

Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir, geçtiğimiz günlerde Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevini devralan Alinur Aktaş’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Büyükşehir Belediyesi Başkanlık makamında gerçekleşen ziyarete Rektörün yanı sıra Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Nurettin Acır ve Prof. Dr. Ramazan Kurt katıldı. BTÜ’nün kuruluşundan bu yana gelişimi ve son dönemde yürütülen bilimsel projeler hakkında Başkan Aktaş’a bilgi veren Rektör Karademir, “Bursa sahip olduğu sanayi potansiyeli ile ekonomiye yön veren bir kent. Biz üniversite olarak bu potansiyelin geliştirilmesinin öneminin farkındayız ve buna binaen akademisyen kadromuz ve lisans düzeyindeki öğrencilerimiz dahil olmak üzere sanayi ve sektör sorunlarını tespit edip çözüm getiren projeler üretmek üzere çalışmalarımıza hızla devam ediyoruz.” dedi. Büyükşehir Belediyesi bünyesinde gerçekleşecek yeniliklerin herkes açısından olumlu olacağını belirten Karademir, Başkan Alinur Aktaş’a yeni görevinin hayırlı olması temennilerinde bulundu.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Aktaş, birlikte gerçekleştirilecek çalışmalarla Bursa’yı daha yaşanılır bir şehir olmaya taşıyacaklarını ifade etti.