Anasayfa » Haberler » Şampiyon Sporcular Ödüllendirildi

Şampiyon Sporcular Ödüllendirildi

Dünya, Avrupa ve Balkanlar’da 2016 yılında düzenlenen turnuvalarda derece alan Bursalı sporcular, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) Mimar Sinan Yerleşkesinde düzenlediği törenle ödüllendirildi. Törende 103 sporcu ve 30 antrenöre UEDAŞ tarafından 159 çeyrek altın hediye edildi. Ödül töreni; Vali Yardımcısı Ergün Güngör, BTÜ Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir, İl Jandarma Komutanı Ahmet Hacıoğlu, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Abdullah Karadağ, Yıldırım Kaymakamı Mehmet Aydın, Uludağ Üniversitesi Spor Bilimleri Dekanı Prof. Dr. Cenk Aydın, Yıldırım Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Polat, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Doç. Dr. Süleyman Şahin, UEDAŞ Genel Müdürü Mesut Efe, Basın Yayın Enformasyon İl Müdürü Ali Fuat Gölbaşı, Bilim Sanayi Teknoloji İl Müdürü Latif Deniz, Bursa Müftüsü İzani Turan ve çok sayıda konuğun katılımıyla gerçekleşti.

BTÜ Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir ödül töreninde yaptığı konuşmasında Bursa’yı uluslararası müsabakalarda başarıyla temsil eden sporcuları tebrik ederek, “Tüm dünyada ve komşu ülkelerde çalkantılar yaşanırken, biz ülke olarak köprüler, tüneller, otoyollar, havalimanları açabiliyor ve böylesine sportif organizasyonlar düzenleyebiliyorsak ülkemizin ve sahip olduklarımızın kıymetini bilmeli ve vatanımız için daha çok çalışmalıyız.” dedi.

Vali Yardımcısı Ergün Güngör sporun ve sporcu olmanın önemine vurgu yaparak “Sporculuk geçmişine sahip bir Rektör olarak Arif Karademir hocamızın ve BTÜ’nün böyle bir organizasyona ev sahipliği yapmasına aracılık etmiş olmaktan mutluluk duymaktayım. Ülkemizi başarıyla temsil eden ve Bursa’ya sporcu kenti kimliği kazandıran tüm sporcu kardeşlerimizi ve antrenörlerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından sporculara ve antrenörlere protokol üyeleri tarafından ödül olarak altın takdim edilerek günün anısına toplu fotoğraf çekimi gerçekleştirildi.