Anasayfa » Haberler » BTÜ'den BOSİAD ve TÜMSİAD Ziyaretleri

BTÜ'den BOSİAD ve TÜMSİAD Ziyaretleri

Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir, Bursa Organize Sanayi Bölgesi Sanayicileri ve İş Adamları Derneği (BOSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Bayrak ile Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) Bursa Şubesi Başkanı Osman Arslan’ı dernek merkezlerinde ziyaret etti.

Rektör Karademir’i BOSİAD ziyaretinde Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Bayrak ve Başkan Yardımcısı Murat Yuvakuran ağırladı. Başkan Bayrak, “2016 yılı Bursa ihracatının 5.8 milyar dolarlık kısmını dernek üyesi firmalarımız gerçekleştirmiştir. Üye firmalarımız bölgemizde 60 bine yakın istihdam sağlamakta ve dünya standardında üretimler yapmaktadırlar. Çalışmalarımızda Bursa Teknik Üniversitesi ile beraber yol almak bize güç katacaktır. Mevcut projelerimizi daha da artırarak devam ettirmekten memnun oluruz.” ifadelerinde bulundu. Rektör Karademir ise, BOSİAD yönetimine yeniden seçilen Abdullah Bayrak ve arkadaşlarına tebriklerini sunarak, genç olmasına rağmen hızla nitelikli büyümesini sürdüren Bursa Teknik Üniversitesinin her zaman çalışmaya açık, yenilikçi bir üniversite olduğunu söyledi. BTÜ!nün gelişimi hakkında bilgiler aktaran Rektör Karademir, özellikle Sektörel Eğitim Programı (SEP) konusunda Bursa’ya güzel bir model sunacaklarını ve çok daha iyi bir üniversite-sanayi işbirliğine kapı açacaklarına inandığını ifade etti.

Rektör Karademir’i TÜMSİAD ziyaretinde ise yeniden Bursa Şube Başkanı seçilen Osman Arslan ve yönetim kurulu üyeleri karşıladı. Başkan Arslan ve ekibine tebriklerini ileten Rektör Karademir, BTÜ’nün bütün imkânları ile ortak çalışmalara açık olduğunu belirtti. Üniversitedeki gelişmeler, yeni bölümler ve uzun dönem işyeri staj programı konusunda bilgilendirme ve karşılıklı görüş alışverişi yapıldı.