Anasayfa » Haberler » Bursa Valisi İzzettin KÜÇÜK’ten BTÜ’ye Ziyaret

Bursa Valisi İzzettin KÜÇÜK’ten BTÜ’ye Ziyaret

 

Bursa Valisi Sayın İzzettin KÜÇÜK, Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir’i Mimar Sinan Yerleşkesindeki makamında ziyaret etti. Ziyarette BTÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nurettin Acır ve Genel Sekreter Prof. Dr. Sami İmamoğlu hazır bulundu.

Rektör Karademir, Bursa Teknik Üniversitesi kuruluş süreci ve gelinen nokta konusunda Vali Beye bilgi verdi. Ayrıca kapatılan vakıf üniversitelerinden gelen özel öğrenciler konusundaki süreç ve Mimar Sinan Yerleşkesinin durumu hakkında da bilgilendirme yapan Rektör Karademir, BTÜ’nün Kestel Kampüs çalışmalarında da gelinen süreci detaylı olarak ortaya koydu. Mimar Sinan Yerleşkesi’nin BTÜ’ye tahsis edilmesinde hızlı ve olumlu destek veren Sayın Vali İzzettin KÜÇÜK Bey’e Rektör Karademir özellikle teşekkür ederek, hediye taktim etti.

Bursa gibi sanayisi çok kuvvetli bir metropolde Bursa Teknik Üniversitesi gibi bir üniversitenin ne kadar gerekli olduğuna vurgu yapan Vali KÜÇÜK, BTÜ ‘ye her konuda destek vereceklerini ifade etti.