Anasayfa » Haberler » BTÜ, BUSİAD Yönetimini Ağırladı

BTÜ, BUSİAD Yönetimini Ağırladı

 

BUSİAD Ekibi Bursa Teknik Üniversitesine (BTÜ) nezaket ziyaretinde bulundu. BTÜ Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir ev sahipliğinde gerçekleştirilen ziyarete BUSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Günal Baylan, TOFAŞ Ar-Ge Yöneticisi Dr. İsmail Durgun ve MARTUR Ar-Ge Yöneticisi Recep Kurt katıldı. Rektörlük makamında gerçekleşen ziyarette Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nurettin Acır, Rektör Danışmanı Prof. Dr. Ali Rıza Yıldız, Makine Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Bahattin Kanber, BTÜ-Sanayi İşbirliği Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Ece Ünür Yılmaz da hazır bulundular.

Yoğun rekabet ortamının var olması sebebiyle sanayicinin desteklenmesinin büyük önem taşıdığına değinen BUSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Baylan, “ Teknolojideki gelişmeler bilinen sanayi anlayışına farklı boyutlar kazandırdı. Endüstride 4.0 uygulaması bunun bir örneği. Sanayicinin bu sürece adapte olmasında üniversitelerle daha yakın çalışması gerekiyor. Bu anlamda öğrencilerinizin ve mezunlarınızın endüstrinin gerçek ortamına hazır olacak şekilde yetiştirilmesi çok önemli. BUSİAD ve BTÜ olarak, öğrencilerinize eğitim süreçleri içinde daha farklı ve zengin donanımlar yükleyecek ortak çalışmalar yapmak istiyoruz. BTÜ, teknik üniversite olarak bu konuda BUSİAD ile güzel işler çıkaracaktıt.” dedi.

Kentin sınırsız potansiyeli ve güçlü üretim altyapısına değinen Rektör Karademir de, “Yenilikçi Devlet Üniversitesi olarak, klasik eğitimin dışına çıkarak, eğitim verilen disiplinlerde aktif olan sahadaki paydaşlarla çok daha yakın ve farklı işbirlikleri yapmak istiyoruz. Mevcut teknolojiyi iyi anlayan ve yeni teknolojiler üreten, yönlendiren bireyler yetiştirmek, araştırmalar yönetmek hedefindeyiz.  Bu anlamda ülkemizin çok değerli marka firmalarından üyeleri olan BUSİAD ile çok güzel ortak çalışmalar yapacağımıza inanıyorum. BTÜ, sizlere fayda verirse bir üniversite olarak tanımlanabilir.” dedi.