Anasayfa » Haberler » BTÜ ve Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü Eğitimde İşbirliği Protokolü

BTÜ ve Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü Eğitimde İşbirliği Protokolü

 

Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) ve Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasındaki İşbirliği Protokolü, Rektörlük Makamında BTÜ Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir ve İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya tarafından imzalandı.

İşbirliği ile BTÜ, ortaöğretim kurumlarının 11. ve 12. sınıflarında okuyan öğrencilere üniversitenin kampüs ve donanımlı kütüphanelerinden yararlanma, belirlenmiş derslere katılabilme, arzu ettikleri öğretim üyeleri ile irtibata geçme, kariyer merkezlerinin hizmetlerinden yararlanabilme imkânı sunacak. Yaz tatillerinde Üniversite’nin Fakülteleri ve Yabancı Diller Yüksekokulu referans alınarak, ilkokul öğrencilerine yönelik 15 günlük eğitimlerin verilmesi, bu eğitimlerde bilimsel çalışmaların nasıl yapıldığı ve meslekleri tanımaya dayalı bir planlama yapılması, yabancı dil yeterliliklerini artırmalarının sağlanması için pratik, kolay tekniklerle konuşmaya dayalı bir çalışma düzenlenmesi protokol kapsamında ele alınan konulardan.  Ayrıca Sanayiye vasıflı ara eleman yetiştirme amaçlı daha iyi eğitim desteği için üniversiteye ait gelişmiş laboratuvar ve teknik donanımlardan da öğrencilerin yararlanması sağlanacak.

İmza sonrası görüşlerini dile getiren İl Müdürü Sarıkaya, öğrenciler, kurumsal kapasite ve kaliteyi geliştirme ve velilere yönelik çalışmaları içeren protokolü gerçekleştirmekten memnuniyet duyduğunu ifade etti. Sarıkaya ayrıca eğitime verdiği desteklerden dolayı Rektör Karademir'e teşekkür etti. BTÜ Rektörü Karademir’de; “İşbirliği ve çok sıcak iletişimi konusunda sayın İl Müdürümüze çok teşekkür ediyorum. Protokolün, çok hayırlı çalışmalara zemin hazırlayacağına inanıyorum” dedi.