Anasayfa » Haberler » Kırım Türkleri Yardımlaşma Derneği’nden BTÜ’ye Ziyaret

Kırım Türkleri Yardımlaşma Derneği’nden BTÜ’ye Ziyaret

Kırım Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Bursa Şubesi Yönetim Kurulu, Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir’e nezaket ziyaretinde bulundu.

Rektörlük makamında gerçekleşen ve BTÜ Yabancı Diller Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Mustafa Çoban’ın da hazır bulunduğu ziyarete, Dernek Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Güneri ve yönetim kurulu üyelerinden Haluk Yaşayanlar, Süleyman Gence, Ömer Bircan, Mesut Mandıracılar ve Kadınlar Kolu Başkanı Hatice Gence katıldı. Akraba toplulukların önemi üzerinde durularak BTÜ ile Kırım Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği arasında yapılabilecek ortak çalışmaların ele alındığı görüşmede, Dernek Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Güneri, BTÜ çalışan ve öğrencilerinin Kırım Türklerinin varlığı hakkında bilinçlendirilmesine yönelik öneri ve temennilerini dile getirdi.

BTÜ Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir ise “Akraba ve kardeş toplulukların varlığı ve bir arada güçlü bir yapıda yaşıyor olmamız, terör saldırıları ile bizlere zarar vermek isteyen iç ve dış düşmanlarımıza karşı da en güçlü yönlerimizden birini teşkil etmektedir. Tüm akraba toplulukları olduğu gibi Kırım Türklerini de önemsiyor ve birlikteliğimizi güçlendirecek çalışmaları destekleyeceğimizi belirtmek istiyorum.” diyerek görüşlerini dile getirirken YÖS sınavı ile Kırımlı öğrencilerin de BTÜ’de eğitim alabileceklerini ve bundan mutluluk duyacaklarını ifade etti.