Anasayfa » Haberler » BTÜ Rektörü Karademir Kampüs Altyapı Çalışmaları İçin Ziyaretlerini Sürdürüyor

BTÜ Rektörü Karademir Kampüs Altyapı Çalışmaları İçin Ziyaretlerini Sürdürüyor

Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir, Karayolları 14. Bölge Müdürü Mehmet Yazıcıoğlu’nu makamında ziyaret etti. BTÜ’nün Kestel Kampüsü altyapı çalışmaları ile araştırma ve eğitim alanında yapılabilecek işbirlikleri konuları ele alındı.

Rektör Prof. Dr. Arif Karademir ziyaret ile ilgili yaptığı açıklamasında, “Bölge Müdürümüz Sayın Yazıcıoğlu ile Kestel Kampüsümüz ve ulaşımla ilgili bilgi paylaşımı yaptık. Bilindiği gibi kampüse ait ulaşım yapılacak bölge şu an Bursa Büyükşehir Belediyesi alanındadır ve bu konuda elbette Başkan Recep Altepe’nin destekleri son derece kritiktir. Bunun yanında üniversitemiz ile Bölge Müdürlüğümüz arasında, laboratuvar kullanımı, stajlar ve dersler konusunda neler yapılabilir onları değerlendirdik. İnşaat Mühendisliği Bölümü öğrencilerimizin; teknik gezi ve stajlarının yol, köprü, tünel, viyadük gibi özellik içeren şantiyelere yönlendirilebilmesi için Bölge Müdürümüz Sayın Yazıcıoğlu ile görüş alışverişinde bulunduk. Kendilerine desteklerinden dolayı Üniversitemiz adına teşekkür ediyorum.” dedi.

Karayolları 14. Bölge Müdürü Mehmet Yazıcıoğlu da, “Ziyaretlerinden dolayı Sayın Rektörümüze teşekkür ediyorum. Bursa Teknik Üniversitesi ile yapılabilecek her türlü işbirliğine açığız ve kurumlar arası işbirliği çalışmalarını arttırarak sürdürmek isteriz.” diyerek görüşlerini dile getirdi.