Anasayfa » Haberler » BTÜ Rektörü’nden Kestel Belediye Başkanı Yener Acar’a Ziyaret

BTÜ Rektörü’nden Kestel Belediye Başkanı Yener Acar’a Ziyaret

Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir, Kestel Belediye Başkanı Yener Acar’ı makamında ziyaret etti. BTÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Çopur ile İdari ve Mali İşler Daire Başkanı Mücahit Karacif’in de katıldığı ziyarette, Kestel Ak Parti ilçe başkanı Necmettin Ekinci ve Çataltepe Mahalle muhtarı Mehmet Aslan da hazır bulundular.

Karşılıklı görüş alışıverişinde bulunulan ziyaret ile ilgili bir açıklama yapan Prof. Dr. Arif Karademir, “Sayın Başkanımızı malum üzücü olay üzerine hastanede ve evlerinde ziyaret etmiş, telefonla iyileşme süreçlerini sevinerek takip etmiştik. Bugün, tekrar görevlerinin başında, makamlarında görmek çok güzel. Umarız hızla tamamen iyileşir ve bir daha benzer olaylarla karşılaşılmaz. Kampüs çalışması konusunda da iyi koordinasyonumuz devam ediyor” dedi.

Kestel Belediye başkanı Yener Acar ise ziyaretlerinden dolayı konuklarına teşekkür ederek, “Yaşanmış olan üzücü kaza sürecinde Sayın Rektörümüz hep yanımızda oldu, aradı, sordu. Çok teşekkür ediyoruz. Kestel’de yapılacak olan Bursa Teknik Üniversitesi kampüs çalışmaları konusunda da çok güzel bir koordinasyon içerisindeyiz. İlçemizde öğrenci yurtları, sosyal alanlar konusunda da şimdiden bazı planlamalar yapılmaktadır. Umuyorum kısa zamanda kampüs inşaatına başlanacaktır.” dedi.