Anasayfa » Haberler » Türkiye Gençlik Vakfı BTÜ’yü Ziyaret Etti

Türkiye Gençlik Vakfı’ndan BTÜ’ye Ziyaret

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Bursa İl Temsilcisi Hüseyin Yavuz, Bursa Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir’i makamında ziyaret etti. TÜGVA Teşkilatlanma Koordinatörü Bilal İyitürk ve Dış İlişkiler Koordinatörü Bünyamin Terzi’nin de katıldığı ziyarette BTÜ Öğrenci İşleri Daire Başkanı Yener Emer de hazır bulundu.

TÜGVA İl Temsilcisi Hüseyin Yavuz, üniversite gençliği ile ilgili yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verirken BTÜ’den de destek talebinde bulundu. Yavuz, BTÜ’nün gerçekleştirdiği yatırımlarla verdiği uygulama ağırlıklı eğitimin öğrencilerin mesleki gelişimine büyük katkı koyduğunu belirtirken kendilerinin de faaliyetleri ile gençlerin sosyal ve manevi gelişimlerine katkı koymaya çalıştıklarını dile getirdi.

Rektör Prof. Dr. Arif Karademir ziyaretlerinden dolayı Hüseyin Yavuz ve TÜGVA heyetine teşekkür etti. Öğrencilerin akademik eğitimlerinin yanı sıra sosyal gelişimleri için de çalışmalar yaptıklarını belirten Rektör Karademir; “Gerek öğrenci topluluklarımız kanalıyla gerekse akademik ve idari birimlerimizin etkinlikleriyle gençlerimizin kültürel ve manevi gelişimlerine katkı koyacak faaliyetleri çok önemsiyoruz. Bu amaç doğrultusunda TÜGVA ve benzeri kuruluşlar ile işbirliği çalışmaları yapmaktan mutluluk duyarız” diyerek sözlerini sonlandırdı.