Anasayfa » Haberler » Duayeninden Orman Mühendisi Adaylarına Ders

Duayeninden Orman Mühendisi Adaylarına Ders

Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) Orman Fakültesi, Orman Bakanlığı’nın duayen isimlerinden Abdurrahman Sağkaya’yı ağırladı. Orman Bakanlığı’ndaki çeşitli görevleri sonrasında 1996-1998 yılları arasındaki Orman Genel Müdürlüğü yanı sıra Bakanlık ve Başbakanlık Müşaviri olarak da görev yapmış olan Sağkaya, BTÜ Orman Fakültesi’nin konuğu olarak “Orman Mühendisliğine Giriş” dersi kapsamında öğrencilere seminer verdi. 

BTÜ Orman Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ramazan Kurt, Orman Fakültesi öğretim üyeleri ve  Bursa Orman Bölge Müdürü Ahmet Köksal Coşkun’un da hazır bulunduğu seminerde, Abdurrahman Sağkaya mesleki tecrübelerini genç orman mühendisi adayları ile paylaştı. Sağkaya konuşmasında genç mühendis adaylarının, en iyi mesleklerden birini seçtiklerini dile getirerek kendilerini sürekli geliştirmelerini, mutlaka yabancı dil öğrenmelerini, özellikle yazılım konularıyla ilgilenmelerini, sadece bilgiyi öğrenen değil, bilgiyi yorumlayan bireyler olma yolunda çaba göstermeleri gerektiğini belirtti.

Seminer sonrasında BTÜ Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir’i de makamında ziyaret eden Sağkaya, “Genç mühendis adayları, son teknoloji ile donatılmış laboratuvarlar ve böylesi güzel olanaklara sahip oldukları için çok şanslılar, Fakültenizden ülkemize donanımlı orman mühendisleri yetiştireceğinize inancım tam” sözleriyle düşüncelerini aktardı. Orman Genel Müdürlüğü ve BTÜ arasında ortak projeler hazırlanması konusunda fikir alışverişinde bulunulan görüşmede Prof. Dr. Arif Karademir, “Türk ormancılık teşkilatının en tecrübeli şahsiyetlerinden biri olan Sayın Sağkaya’yı Üniversitemizde görmekten çok mutluyuz, mesleki birikimi hem bizlere hem öğrencilerimize yol gösterici olacaktır. Ortak projeler ile bundan sonrada tecrübelerinden faydalanmaktan mutluluk duyacağız.” Diyerek Sağkaya’ya teşekkürlerini iletti.