Anasayfa » Haberler » Dr. Ahmet Saçu: “Yemediğiniz Hiçbir Şeyi Cildinize Sürmeyin”

Dr. Ahmet Saçu: “Yemediğiniz Hiçbir Şeyi Cildinize Sürmeyin”

Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ), Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı’nca düzenlenen “Doğal Sağlıklı Hayat” seminerinde Dr. Ahmet Saçu’yu konuk etti. BTÜ Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Çopur, İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ali Çağlar Çakmak, Yabancı Diller Yüksekokulu Müdürü Murat Bayrak’ın da katılımcılar arasında yer aldığı semineri çok sayıda personel ve öğrenci ilgiyle takip etti.

Dr. Ahmet Saçu, sağlığı bozan etkenler ve bunlardan doğal arınma yöntemleri konularında bilgiler verdiği seminerde; “Yaradılıştan gelen yapısıyla insan bedeni kendini yenileyebilen, onarabilen bir yapıya sahiptir, yeter ki bunun yöntemlerini bilelim ve uygulayalım” diyerek sağlıklı yaşamın önemine vurgu yaptı. Mevsimlerin, yaşanılan yerin, giysilerimizin ve sentetik kokuların insan sağlığı üzerinde doğrudan etkilerinin olduğunu belirten Dr. Ahmet Saçu, “Kullandığımız şampuanlar, deodorantlar, parfümler, oda kokuları gibi yapay boya ve koku içeren tüm maddeler çeşitli yollarla bedenimize ve iç organlarımıza nüfuz ederek sağlık sorunlarına sebep olmaktadır. Giydiğimiz sentetik giysiler de kan dolaşımını olumsuz etkileyerek sağlığımızı bozabilmektedir. Temel ilke olarak yemediğimiz hiçbir şeyi vücudumuza sürmemeliyiz.” diyerek konunun önemine vurgu yaptı.

Bayat ve ısıtılmış yemekler, katkılı hazır yiyecek ve içecekler, hidrojenize yağlar, GDO’lu ürünler, gıda aromaları, nanoteknolojik ürünler, temizlik ürünleri, tarım ilaçları ve tıbbi ilaçların sağlığımızı bozan etkenler olduğunu açıklayan Dr. Ahmet Saçu, bunların içeriğinde bulunan kimyasal ve sentetik maddelerin çeşitli organlarda birikerek toksinlerle bizleri zehirlediğini belirtti. “Doğal sağlık prensibinde ilk adım öncelikle vücuda zarar vermemektir, sonrasında ise zararı terk etmek gerekir” sözleriyle konuşmasını sürdüren Dr. Ahmet Saçu, “İyileşme içerden dışarı doğru gerçekleşir; su orucu, hacamat ve sülük tedavileri gibi doğal arınma yöntemleriyle toksinleri vücudumuzdan dışarı atabilmekteyiz. Bu tedaviler ilim kaynaklıdır, binlerce yıldır uygulanmaktadır ve bu yöntemlerin artık alternatif tıp tedavisi değil gerçek tıp olduğu kanıtlanmıştır” diyerek sunumunu sonlandırdı.

Sunumundan dolayı Dr. Ahmet Saçu’ya teşekkür eden BTÜ Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir, “Antibiyotik kullanma sıralamasında dünya ülkeleri arasında ilk basamaklarda yer alıyoruz, ilaç bağımlısı toplum haline geldik. Bizler bu seminerle Üniversitemizde doğal ve sağlıklı beslenmenin yaşam tarzı haline gelmesi bilincini öğrencilerimize ve tüm personelimize aşılamaya çalışıyoruz” diyerek kendimize zarar verecek her türlü alışkanlıklardan vazgeçmemiz gerektiğini belirtti.