Anasayfa » Haberler » Güreş Federasyonundan Güreşçi Rektöre Ziyaret

Güreş Federasyonundan Güreşçi Rektöre Ziyaret

Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın, Bursa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Doç. Dr. Süleyman Şahin ve Yıldırım İlçe Müdürü Mehmet Demirci Bursa Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir’e nezaket ziyaretinde bulundular.

Rektörlük makamında gerçekleşen ziyarette Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın “Ata sporumuz güreşi fiili olarak yapmış, minder ve ermeydanında ter dökmüş kardeşimiz Prof. Dr. Arif Karademir’i güzide bir üniversitenin başarılı bir rektörü olarak görmüş olmaktan mutluluk duyduk. Kendisini, sporun kişisel gelişime olumlu etkilerinin güzel bir simgesi olarak görmekteyiz.” diyerek duygularını dile getirdi.

BTÜ Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir’de ziyaretlerinden dolayı kendilerine teşekkür ederek, “Ülkemize uluslararası müsabakalardan en fazla madalya getiren ve bayrağımızı en fazla dalgalandıran ecdat sporumuz güreşin, 2016 Türkiyesi’nde çok daha iyi yerlerde olmasını isteriz. Son yıllarda her alanda olduğu gibi, bu alanda da sayın Başkanımızın özverili çalışmaları ile iyi gelişmeler olacağına inanıyoruz. Güreş yapan sporcularımızın, emekçilerimizin özlük hakları ve imkânlarının daha iyileştirilmesi ve geliştirilmesini arzu ediyoruz” dedi.