Anasayfa » Haberler » Prof. Dr. Karademir, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Bursa Programına Katıldı

Prof. Dr. Karademir, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Bursa Programına Katıldı

Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın Bursa Programına Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir’de katıldı.

Bir günlük program nedeni ile Bursa’ya gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan üç farklı etkinlikte Bursalılar ile buluştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Bursalılar ile buluştuğu ilk etkinlik Uludağ Üniversitesinde gerçekleşti. Üniversitede düzenlenen ‘Türkiye'nin İnsan Diplomasisi’ konulu panelin ardından Rektör Prof. Dr. Yusuf Ulcay tarafından fahri doktora diploması takdim edilen Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonra gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Burada yaptığı konuşmada “Bursa, Osmanlı’nın kurduğu şehirdir. Ancak, Bursa’nın da Cihan Devleti Osmanlı’yı kuran bir şehir olduğunu unutmayalım” dedi.  Konuşmasında dünya gündemine de değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan “Dünya’daki haksızlıklar karşısında bizim petrolümüz, gazımız yok ama Anadolu büyüklüğünde gönlümüz var “  dediğinde de salondan büyük alkış aldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Bursa’daki ikinci durağı Bursa Büyükşehir Belediye Stadı Açılış Töreni oldu.  Açılışta Şöhretler Karması ile Bursaspor Karması rakip olduğu gösteri maçının başlama vuruşunu Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptı.

Bursa programının akşam bölümünde ise Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen ‘Ekonomiye Değer Katanlar – 2015 Ödül Töreni’ne katıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Türkiye’nin kalkınma hedeflerinde öncülük rolünü üstlenen Bursa’da 42’nci kez gerçekleştirilen törende yaptığı konuşmada, ‘Ekonomiye Değer Katanlar’ ödüllerine layık görülen firma yöneticilerini ve iş adamlarını tebrik etti. BTSO tarafından, 7 ayrı kategoride verilen ödüllerin her birinin kıymetli olduğunu kaydeden Erdoğan, “Bu ödüllerin her birinde, çok büyük emek, alın teri, değer bulunduğunu biliyorum. 126 yıldır bu doğrultuda faaliyet gösteren Oda’mız, hizmetleri ve Bursa’ya kazandırdığı katma değerlerle, Türkiye çapında gerçekten müstesna bir konumda yer alıyor. Bursa büyürse Türkiye büyür...  Esasen bu slogan 81 vilayetimizin her biri için ayrı ayrı geçerlidir. Plaka sırasına göre ilk ve son şehirlerimizle ifade edersek, Adana büyüyecek ki Türkiye büyüsün, Düzce büyüyecek ki Türkiye büyüsün” dedi.