Anasayfa » Haberler » Başkan Altepe'den BTÜ’ ye Destek

Başkan Altepe’den BTÜ’ ye Destek

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa Teknik Üniversitesi ( BTÜ)  Yıldırım Yerleşkesine bir ziyaret gerçekleştirdi. Rektör Prof. Dr. Arif Karademir tarafından konuk edilen Başkan Altepe, “BTÜ’nün gelişimini memnuniyet ile takip ediyoruz” dedi.
 

Yıldırım Yerleşkesindeki Eğitim Binasında gerçekleşen ziyarette Başkan Recep Altepe, Prof. Dr. Arif Karademir ile birlikte yeni hizmete açılan binayı gezdi. Başkan Altepe Eğitim Binasındaki gezinin ardından Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Çopur, Genel Sekreter Prof. Dr. Sami İmamoğlu, Orman Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ramazan Kurt, Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Nurettin Acır’ın da hazır bulunduğu bir toplantıya katıldı.

BTÜ tarafından hazırlanan tanıtım filminin izlenmesi ile başlayan toplantının devamında, Başkan Altepe, Üniversitede gerçekleştiren akademik faaliyetler hakkında Rektör Prof. Dr. Karademir’den bilgi aldı.

Prof. Dr. Karademir BTÜ’nün, adında Uluşehir Bursa’nın ismini taşıyan bir Teknik Üniversite olarak, şehir de yaşayan insanların ve kentte bulunan sanayi kuruluşlarının sorunlarına çözüm yolları üretme konusunda katılımcı bir üniversite olduğunu ifade etti.  Prof. Dr. Arif Karademir, “Üniversitemiz her biri birbirinden kıymetli akademisyenleri, son derece gelişmiş laboratuvarları, test analiz merkezleri ve yetiştirdiği nitelikli elemanlar ile ülkemize ve Bursa’ya hizmet verme çabasındadır” dedi.  BTÜ Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir Bursa Büyükşehir Belediyesinin, Üniversiteye bu güne kadar verdiği katkıdan dolayı Başkan Altepe’ye teşekkür etti.

Kestel’de inşa edilecek olan ana kampüs ile ilgili çalışmalara hızlı bir şekilde devam edildiğini söyleyen Prof. Dr. Arif Karademir, kamulaştırma sürecinin nihayete erdiğini belirtti. Kampüs alanında bulunan özel mülkiyetin tamamının kamulaştırma işlemlerinin sonuçlandığını ve projelendirme aşamasına geçildiğini aktardı.

Üniversitedeki çalışmalar hakkında Rektör Prof. Dr. Karademir’den bilgi alan Başkan Altepe ise, BTÜ’ nün Bursa’nın en önemli kurumlarından biri olduğunu kaydetti. BTÜ’ ye, Büyükşehir Belediyesi olarak her türlü desteği vermeye hazır olduklarını söyledi.

Büyükşehir Belediyesi olarak Üniversitenin kuruluşundan itibaren destek verdiklerini, bundan sonra da aynı hassasiyetle destek vermeye devam edeceklerini belirten Başkan Altepe, “Eğitim Mahallesi’ndeki mevcut kampüsün ihtiyaçları ile Kestel’de yapılacak merkez kampüsün alt yapı eksikliklerinin giderilmesi için rektörümüzle istişare ettik. BTÜ, hem ismine hem de Bursa’ya layık şekilde gelişimini sürdürecek. Büyükşehir olarak bu konuda katkımızı sürdüreceğiz” dedi.