Anasayfa » Haberler » Doğal Yaşama Destek BTÜ'den

Doğal Yaşama Destek BTÜ’den

Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir, BTÜ Orman Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ramazan Kurt ve BTÜ Orman Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Salih Parlak ile birlikte Orman Su İşleri Bakanlığı II. Bölge Müdürü Yahya Güngör’ü ziyaret etti.

Bölge Müdürü Yahya Güngör’ün makamında gerçekleştirilen ziyarette BTÜ Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir Orman Fakültesinin geçtiğimiz yıllarda lisansüstü öğrenci alımını gerçekleştirdiğini bu öğretim yılında ilk defa orman endüstri ve orman mühendislikleri lisans bölümlerine de öğrenci aldıklarını belirterek, Üniversite olarak uyguladıkları müfredatı, alanda çalışan uzmanlar ile iş birliği içerisinde hazırladıklarının altını çizdi. Rektör Prof. Dr. Arif Karademir “uyguladıkları esnek eğitim modeli ile Bölge Müdürlüğünün iş ve işlemelerine doğrudan katkıda bulunmasının yanında öğrencilerimizin mesleki anlamda gelişmesine katkı koyacağına inanıyorum” şeklinde konuştu.

Bölge Müdürü Yahya Güngör, Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü olarak yapılan tüm kurumsal çalışmalarda akademisyenlerin ve bilim insanlarının görüşlerinin dikkate alındığını belirtti. Güngör, Türkiye’nin geleceğini teşkil eden kıymetli öğrenciler yetiştiren BTÜ’nün, Müdürlüğün faaliyetlerine destek vermesinden ve ortak projeler üretmekten memnuniyet duyacağını ifade etti.