Anasayfa » Haberler » EDUCATURK Fuarında BTÜ’ye Büyük İlgi

 

EDUCATURK Fuarında BTÜ’ye Büyük İlgi

Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) 26 -27 Kasım 2015 tarihleri arasında Bursa Merinos AKKM fuar alanında düzenlenen EDUCATURK Eğitim Fuarına katıldı. Doğru ve kaliteli eğitimi arayan öğrencilerin buluşma noktası olan EDUCATURK Fuarında yer alan BTÜ, yükseköğrenim adaylarından yoğun ilgi gördü.

Her seviyede eğitim ve kariyer imkânlarını arayan öğrenci, mezun ve veliyi tek platformda buluşturan EDUCATURK Eğitim Fuarı,  Bursa ve civar illerdeki okullar ve dershaneler başta olmak üzere çok fazla kişi tarafından ziyaret edildi.

BTÜ Halkla İlişkiler Biriminin Fuar alanında kurmuş olduğu standa Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Çopur ziyarette bulundu. Eğitim kurumlarının bir araya gelerek üniversite adaylarına kendilerini tanıtmalarının önemine vurgu yapan BTÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Çopur, “Tanıtım faaliyetlerine BTÜ yönetimi olarak çok önem veriyoruz. Tanıtım ve eğitim faaliyetleri konusunda uzman kadromuz, Ülkemizin birçok ilinin yanı sıra yurtdışında da liseleri, üniversitelere ziyaret ederek ve fuarlarda stantlar açarak üniversitemizi tanıtıyor. Bu çalışmalar ile BTÜ’yü gelecekteki muhtemel öğrencilerimize en iyi şekilde tanıtıyoruz. Eğitim alanında en önemli fuarlardan biri olan EDUCATURK’ te de üniversite adaylarından standımızda yoğun bir ilgi gördük” diye konuştu.

BTÜ’nün fuar alanındaki standını ziyaret eden öğrencilerin merak ettiği sorular Basın ve Halkla İlişkiler Birimi Personeli ve BTÜ’lü akademisyenler tarafından cevaplandırılarak Üniversitenin tüm eğitim birimlerinin yanı sıra şehrin ve üniversitenin sosyal, sportif ve kültürel olanakları öğrencilere anlatıldı.