Anasayfa » Haberler » BTÜ, Yükseköğrenim Adaylarıyla 'Educaturk Bursa Yüksek Eğitim Günleri 2014' Fuarında Buluştu

BTÜ yükseköğrenim adaylarıyla, Türkiye’nin önemli üniversite ve eğitim kurumlarının katıldığı Educaturk Bursa Yüksek Eğitim Günleri’nin düzenlendiği Atatürk Kongre Kültür Merkezi’nde (Merinos AKKM) buluştu.

Bursa’da 5. kez düzenlenen fuarda BTÜ’de tanıtım standı açan üniversiteler arasında yerini alarak kendini tanıtma olanağı buldu. Bursa ve çevre şehirlerden gelen öğrenciler ve velilerin katılımcı olduğu fuarda BTÜ’nün standı yoğun ilgi gördü.

 20-21 Kasım 2014 tarihleri arasında ziyarete açık olan stantta BTÜ akademisyenleri ve idari personelinden oluşan görevliler, öğrencilerle görüşerek üniversiteyi tanıttı. İki gün süren fuarda standı ziyaret eden öğrencilere üniversitedeki lisans ve yüksek lisans bölümleri, Yabancı Diller Yüksekokulu ile birlikte sosyal, kültürel ve sportif imkânlar hakkında bilgi verildi.

 BTÜ Rektörü Prof. Dr. Ali Sürmen’in de fuar alanındaki standa gelerek tanıtım çalışmalarına katıldığı fuarda, aday öğrencilerde BTÜ hakkında öğrenmek istediklerini, birinci ağızdan öğrenerek en doğru bilgiye ulaşma fırsatını buldular. Rektör Prof. Dr. Ali Sürmen Bursa’da düzenlenen fuarda tanıtım çalışmalarına destek vermekle birlikte il dışından gelen üniversitelerin stantlarını da ziyaret ederek görevlilere çalışmalarında başarılar diledi.