Anasayfa » Haberler » BTÜ,Yeni Öğrencilerine Tanıtıldı

Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığımız tarafından  hazırlanan 2014-2015 Akademik Yılı Oryantasyon Programı devam ediyor. Oryantasyon Program çerçevesinde  bir de tanıtım sunumu düzenlendi.  Yıldırım Yerleşkesi Kafeteryasında düzenlenen tanıtım sunumuna Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Arif Karademir, Genel Sekreter Vekili Kenan Menteşe, Yabancı Diller Yüksekokul (YDYO) Müdürü Okt. Murat Bayrak, Daire Başkanları ve öğrenciler katıldı.

Bilgilendirme toplantısı Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Mehmet Erman’ın açılış konuşması ile başladı. BTÜ’ye yeni katılan öğrenciler için düzenlenen oryantasyon programındaki faaliyetler hakkında bilgi aktaran Başkan Erman, sözü Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Arif Karademir’e verdi.

Konuşmasını  öğrencilerle sohbet havasında gerçekleştiren Prof. Dr. Arif Karademir,  BTÜ’nün sunduğu imkanları en iyi şekilde değerlendirmeleri konusunda öğrencilere tavsiyelerde bulundu. Prof. Dr. Karademir “Üniversitemizin sizlere İngilizce dilini öğrenme imkanını sunması bir fırsattır. Bu fırsatı en iyi şekilde değerlendireceğinizi umuyorum. Bu önemli fırsatın yanı sıra BTÜ’ de lisans eğitiminizi alacağınız dört yıl boyunca, derslerinizde her biri alanlarında yetkin öğretim üyeleriyle karşılaşacaksınız. Öğretim üyesi arkadaşlarımın bilgilerinden ve tecrübelerinden mümkün olduğunca fazla yararlanmanız, gelecekteki meslek hayatınıza da olumlu yansıyacaktır” dedi.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Arif Karademir’in konuşmasının ardından YDYO Müdürü Okt. Murat Bayrak konuşmasını gerçekleştirdi. Okt. Bayrak konuşmasında hazırlık sınıfında verilecek dersler, sınıf geçme barajı ve yapılacak sınavların nitelikleri ve sınav yönetmeliği ile ilgili detayları açıkladı.

Bilgilendirme Sunumu, Kütüphane ve Dokumantasyon Daire Başkanlığı, Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı, Bilgi İşlem Daire Başkanlığı ve Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı yetkililerinin konuşmalarıyla devam etti. Her birimin öğrencilere yönelik faaliyetlerinin anlatıldığı programın bu bölümünde öğrenciler, ihtiyaçları doğrultusunda, başvurmaları gereken birimler hakkında aydınlatıldılar.

Etkinlik, 2 yıllık sürelerini doldurarak görevlerinden ayrılan Öğrenci Konseyi Başkanı ve Bölüm Temsilcilerine başarılı çalışmalar nedeniyle “Teşekkür Plaketleri” verilmesiyle sona erdi.