Anasayfa » Haberler » Rektör Prof. Dr. Ali Sürmen ''Hayme Ana Bacıbey'' Ödülü Aldı

Gürsu Organize Sanayi Bölgesi (GÜSAB) Yönetim Kurulu tarafından düzenlenen İftar yemeğinde BTÜ Rektörü Prof. Dr. Ali Sürmen Kent Kültürü Derneğini tarafından verilen “Hayme Ana Bacıbey” ödülünü aldı.

Sosyolog Mutlu Çınar’ın Başkanlığını yaptığı Kent Kültürü Derneği tarafından Osmangazi'nin Babaannesi, Türk tarihinin öncü kadınlarından ve bir Ahi lideri olan Hayme Ana'nın anısını yaşatmak üzere verilen “Hayme Ana Bacıbey” ödüllerinden biri de üniversite yönetiminde kadınlara yer vermesi nedeniyle  BTÜ Rektörü Prof. Dr. Ali Sürmen’e takdim edildi.

Türkiye'de adını bir kadın tarafından verilen tek ilçe olan Gürsu,’nun Organize Sanayi Bölgesi yönetimi tarafından düzenlenen iftar yemeğinde Prof. Dr. Sürmen’e ödülü Bursa Bacıbeyleri adına  Emine Örnek Eğitim Kurumları sahibesi Emine Örnek tarafından verildi. Bursa’da bulunan üç üniversitenin yönetim kadrolarındaki tek kadın Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şule Altun’un görev yaptığı üniversitenin Rektörü olması nedeniyle “Hayme Ana Bacıbey” ödülene layık görülen Prof. Dr. Ali Sürmen, kendisine takdim edilen ödülün büyük mutluluk verdiğini söyledi. Prof. Dr. Ali Sürmen yaptığı konuşmada geceyi düzenleyen GÜSAB Başkanı Yunus Aydın ile birlikte Kent Kültürü Derneği Başkanı Sosyolog Mutlu Çınar’a ve kendisine bu ödülü Bursa Bacıbeyleri adına takdim eden Emine Örnek’e teşekkür etti. Prof. Dr. Sürmen konuşmasının devamında “Üniversitemizde cinsiyet ayrımı gözetmeksizin gerçekleştirdiğimiz çalışmalar sayesinde her konuda farklı görüşleri irdelemeyi başararak, sonuçta aldığımız kararların isabet derecelerini yükseltiyoruz. insanlığın kadınların sevgi şemsiyesi altında şekillenmesiyle çok  daha ileriye gideceğine inanıyor ve ülkemiz kadınlarının yapıcı enerjilerinin iş alanlarında daha çok yer almasını umut ediyorum” dedi.