Anasayfa » Haberler » BTÜ Rektör-Öğrenci Buluşmaları Devam Ediyor

   Rektör Prof. Dr. Ali Sürmen’in öğrenci sorunlarını ve isteklerini dinlediği,  sorularını cevapladığı “Rektör-Öğrenci Buluşması” etkinliği yapıldı. Bu yıl 2.si gerçekleştirilen toplantı Yıldırım Yerleşke Kantininde, Yabancı Diller Yüksekokulu öğrencilerin katılımıyla yapıldı.

   Etkinliği kısa bir açılış konuşması yaparak başlatan Rektör Prof. Dr. Ali Sürmen, Üniversite idaresi ve öğrenciler arasında kurulan iletişimden yola çıkarak katılımcı bir yönetim anlayışının hâkim olduğunu ve bu durumun daha da gelişmesini hedeflediklerini belirtti. Düzenlenen bu tür toplantılar aracılığıyla öğrencilerin sorun ve beklentilerini öğrenip karşılamak istediklerini dile getiren Rektör Prof. Dr. Ali Sürmen, öğrencilerin görüş ve düşünceleriyle üniversite yönetimine katkı sağlamasını önemsedikleri söyledi. Toplantı sırasında yaptığı konuşmada Üniversitede yaşanan gelişmeler ve yeni açılan bölümler hakkında öğrencilere bilgi aktaran Prof. Dr. Sürmen, sözlerini öğrencilere araştırarak ve üreterek öğrenmelerini tavsiye ederek sonlandırdı.

   Toplantıya katılan Yabancı Diller Yüksekokulu öğrencileri  “Rektör-Öğrenci Buluşması” sayesinde sorun, beklenti, memnuniyet ve düşüncelerini yüz yüze iletme şansı tanıyan Rektör Prof. Dr. Ali Sürmen’e teşekkür ettiler.