Anasayfa » Duyurular » 2019 DGS Ek Yerleştirme ile Üniversitemize Yerleşen Öğrencilerin Dikkatine


2019 DGS Ek Yerleştirme ile Üniversitemize Yerleşen Öğrencilerin Dikkatine

A.KAYIT TARİHLERİ:

1- Üniversitemize DGS ek yerleştirme sonucu yerleşen adayların kayıt işlemleri 15 - 21 Ekim 2019 tarihleri arasında yapılacaktır.

2- İsteyen öğrenciler üniversiteye gelmeden 15 - 21 Ekim 2019 tarihleri arasında e-devlet üzerinden kesin kayıt işlemlerini yaptırabilirler. E-devlet üzerinden yapılan kayıt işlemlerinde herhangi bir belge talep edilmemektedir.

E-kayıt yaptırmak isteyen adaylar, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının e-devlet kapısı üzerinden sunduğu "Üniversite E-Kayıt" uygulamasını tıklayarak, https://www.turkiye.gov.tr/yok-universite-ekayit adresi üzerinden elektronik kayıt işlemlerini gerçekleştirebilirler.

3- Üniversiteye gelerek yüz yüze kayıt yaptırmak isteyen öğrenciler kayıt işlemlerini 15 - 21 Ekim 2019 tarihleri arasında aşağıda belirtilen adrese gelerek kayıt yaptırabilirler.

B.YÜZ YÜZE KAYIT YAPTIRACAK ADAYLAR İÇİN GEREKLİ BELGELER:

1-Adayın Mezun olduğu Yükseköğretim Kurumundan almış olduğu Önlisans Diploması veya yeni tarihli mezuniyet belgesi,

2-Nüfus cüzdanı ve 1 adet fotokopisi,

3-Askerlik durum belgesi,

4-ÖSYM yerleştirme belgesi.

C. İNTİBAK İŞLEMİ İÇİN YAPILMASI GEREKLİ İŞLEMLER

Kesin kayıt işlemini tamamlayan öğrenciler (Hazırlık sınıfında okuyacak öğrenciler hariç) intibak işlemlerinin yapılması için onaylı Transkript ve onaylı ders içerikleri ile birlikte bölüm sekreterliklerine dilekçe ile (http://oidb.btu.edu.tr/index.php?sid=6558) en geç 25.10.2019 Cuma gününe kadar müracaat edeceklerdir.

Ç.KAYITLA İLGİLİ ÖNEMLİ NOTLAR:

1- Yüz yüze üniversiteye gelerek kayıt yaptırmak isteyen adayların kayıt için bizzat başvurmaları gerekmektedir. Posta ile kayıt yapılmaz.

2-Kayıt için istenen belgelerin onaysız sureti veya fotokopisi kabul edilmez. Ancak aslının getirilmesi suretiyle üniversite tarafından onaylı örneği kabul edilir.

3-Belgeler eksik ise kayıt yapılmaz.

4-Belirtilen tarihler arasında kaydını yaptırmayan aday herhangi bir hak iddia edemez.

5-Gerçeğe aykırı beyanda bulunarak kayıt yaptıran adaylar hakkında gerekli yasal işlemler yapılır.

D.YÜZ YÜZE KAYIT YAPTIRMAK İSTEYENLER İÇİN KAYIT YERİ:

Mimar Sinan Yerleşkesi

Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı (B Blok Öğrenci Merkezi )

Mimar Sinan Mahallesi Mimar Sinan Bulvarı Eflak Caddesi No:177 16310 Yıldırım/BURSA

DGS-2019 Şartlı Kayıt
2019 yılı Dikey Geçiş Sınavı kayıt tarihleri arasında yükseköğretim kurumlarından mezun olamadığı için kazandığı programa kayıt yaptıramayan ancak kayıt tarihinden sonra stajını tamamlama, bütünleme sınavı, tek ders sınavı vb. başararak mezuniyet hakkı elde eden önlisans öğrencilerinin bu durumlarını belgelemeleri kaydıyla 2019-2020 eğitim öğretim yılı bahar yarıyılı başlangıcına kadar (03 Şubat 2020 Pazartesi), 2019 DGS’de kayıt hakkı kazandıkları lisans programlarına kayıt yaptırabileceklerdir.