Anasayfa » Rektörlük

RektörProf. Dr. Arif KARADEMİR

Prof. Dr. Arif KARADEMİR, lisans derecesini 1992 yılında İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi Orman Endüstri Mühendisliği bölümünden almıştır. Yüksek lisans ve doktora derecelerini ise 1996 ve 2001 yıllarında Kâğıt Teknolojisi alanında İngiltere-University of Manchester, Institute of Science and Technology (UMIST)'den almıştır.

Lisans sonrası 1 yıl kağıt ambalaj sektöründe mühendis olarak çalıştıktan sonra 1993 yılında Kahramanmaraş Sütçüimam Üniversitesi (KSÜ) Orman Fakültesi, Orman Endüstri Mühendisliği Bölümünde araştırma görevlisi olarak akademik hayata girmiştir. Yabancı dil, yüksek lisans ve doktora eğitimlerini İngiltere Manchester’de bulunan UMIST’te tamamlamıştır. 2001 yılında tekrar KSÜ’ye dönen KARADEMİR, 2002 yılında yardımcı doçent, 2007 yılında ise doçent ünvanını almıştır. 2012 yılında Bursa Teknik Üniversitesinde göreve başlayan Karademir 2013 yılında profesör ünvanını almıştır.

Prof. Dr. Arif Karademir, 2004 yılında 3 ay Tübitak (Nato-B2) desteği ile İngiltere, Manchester UMIST’te, 2006 yaz döneminde ise Canada Fredericton’da bulunan University of New Brunswick’te UNB desteği ile Dr. McKenzie Limerik Pulp and Paper Centre’da 3 ay bilimsel çalışmalarda bulunmuştur.

Kağıt fabrikasyonu, kağıt kimyasalları, kuşeleme, atık kâğıt dönüşüm sistemleri, mürekkep giderme, biyolojik kâğıt hamuru üretimi, reçine eldesi ve işlenmesi gibi konular uzmanlık ve ilgi alanlarına girmektedir.

 
 

Rektör YardımcısıProf. Dr. Egemen ARAS

Prof. Dr. Egemen ARAS, 1999 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği bölümünden, 2007 yılında Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun olmuştur. Yüksek lisans derecesini 2003 yılında, doktora derecesini ise 2009 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümü Hidrolik Anabilim dalında almıştır. 2000 yılında Araştırma görevlisi olarak başladığı akademik hayatına 2006 yılında öğretim görevlisi 2009 yılında yardımcı doçent olarak Karadeniz Teknik Üniversitesinde devam etmiştir. 2014 yılında Doçent ünvanı almaya hak kazanmıştır. Bu süreçte dekan yardımcılığı ve bölüm başkanlığı görevlerinde bulundu.

2018 yılında Bursa Teknik Üniversitesinde göreve başlayan Aras, 2019 yılında Profesör ünvanı almıştır. 2019-2020 yılları arasında Mimarlık ve Tasarım Fakültesi dekanlık görevi yürüten ARAS’ın çok sayıda uluslararası çalışması ve lisansüstü başarı ödülü vardır. Uluslararası (British Council-Newton Fund) ve ulusal projelerde görev alan Prof. Dr. Egemen ARAS evli ve üç çocuk babasıdır.

Çalışma alanları: Akışkanlar Mekaniği, Su Kaynakları Mühendisliği, Hidroloji, Su Kalitesi, Çevre Teknolojileri, Enerji

 
 

Rektör YardımcısıProf. Dr. Ramazan KURT

Prof. Dr. Ramazan KURT, 1992 yılında, İstanbul Üniversitesi, Orman Fakültesi, Orman Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. Yükseköğretim Kurulunun bursuyla; 1995’de University of North Wales, Bangor, Birleşik Krallık’dan yüksek lisans, 2001 yılında State University of New York, ABD’den doktora derecesini almıştır. 2001-2012 yılları arasında Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesinde çalışan Prof. KURT, 2012 yılından itibaren Bursa Teknik Üniversitesinde akademik çalışmalarına devam etmektedir.

Prof. KURT, 2013-2016 yılları arasında Orman Fakültesi Dekanlığı görevini yürütmüştür. ABD; State University of New York ve University of Maine’de (The Advanced Structures and Composites Center) ve Almanya; Georg August Universität’da TUBİTAK ve Deutsche Forschungsgemeinschaft (DFG) destekleriyle doktora sonrası çalışmalarda bulunmuştur. Almanya Georg August Universität’da Deutscher Akademischer Austauschdienst (DAAD) misafir öğretim üyesi programı kapsamında lisansüstü dersler vermiştir. Yedisinde yürütücü olmak üzere 14 ulusal, biri COST ve biri uluslararası ortaklı ve proje olmak üzere 16 projede görev almıştır.

Çalışma alanları; biyokompozitler, yapıştırma teknolojisi, mühendislik ürünü ağaç malzemeler ve ahşap yapı bileşenleridir.

 
 
Prof. Dr. Arif KARADEMİR Rektör    
Prof. Dr. Ramazan KURT Profesör Üye (28/03/2017-28/03/2021)    
Prof. Dr. Ahmet Zeki ÜNAL Profesör Üye (28/02/2019-28/02/2023)    
Prof. Dr. Egemen ARAS Profesör Üye (28/02/2020-28/02/2024)    
Prof. Dr. Mehmet ÇOPUR Dekan, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi    
Prof. Dr. Temel SARIYILDIZ Dekan, Orman Fakültesi    
Prof. Dr. Gökhan ÖZKAN Dekan, İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi    
Prof. Dr. Beyhan BAYHAN Dekan,Mimarlık ve Tasarım Fakültesi    
Prof. Dr. Deniz UZUNSOY Dekan, İletişim Fakültesi    
Prof. Dr. Ender Gökhan GECE Dekan, Denizcilik Fakültesi    
Prof. Dr. Sami İMAMOĞLU Raportör, Genel Sekreter    
Prof. Dr. Arif KARADEMİR Rektör    
Prof. Dr. Ramazan KURT Rektör Yardımcısı    
Prof. Dr. Egemen ARAS Rektör Yardımcısı    
Prof. Dr. Mehmet ÇOPUR Dekan, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi    
Prof. Dr. Temel SARIYILDIZ Dekan, Orman Fakültesi    
Prof. Dr. Gökhan ÖZKAN Dekan, İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi    
Prof. Dr. Beyhan BAYHAN Dekan,Mimarlık ve Tasarım Fakültesi    
Prof. Dr. Deniz UZUNSOY Dekan, İletişim Fakültesi    
Prof. Dr. Ender Gökhan GECE Dekan, Denizcilik Fakültesi    
Doç. Dr. Murat ERTAŞ Müdür, Fen Bilimleri Enstitüsü    
Doç. Dr. Hilal YILDIRIR KESER Müdür, Sosyal Bilimler Enstitüsü    
Öğr. Gör. Murat BAYRAK Müdür, Yabancı Diller Yüksekokulu    
Prof. Dr. Sami İMAMOĞLU Müdür, Meslek Yüksekokulu    
Prof. Dr. Mehmet İŞLEYEN Temsilci, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi (13/09/2018-13/09/2021)    
Doç. Dr. Serkan ÖZDEMİR Temsilci, İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi (24/03/2020-24/03/2021)    
Doç. Dr. Anıl AKIN TANRIÖVER Temsilci, Orman Fakültesi (07/02/2020-07/02/2021)    
Dr. Öğr. Üyesi Zeynep PEKER Temsilci, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi (03/04/2018-03/04/2021)    
Öğrenci Konsey Başkanı Temsilci, Öğrenci    
Prof. Dr. Sami İMAMOĞLU Raportör, Genel Sekreter    
Prof. Dr. Hasan Basri KOÇER Yapı İşlerinden Sorumlu    
Prof. Dr. Turan SÖNMEZ Eğitim ve Öğretimden Sorumlu    
Prof. Dr. Hakan GÜRKAN Öğrenci Faaliyetlerinden Sorumlu    
Dr. Öğr. Üyesi Melda Medine SUNAY Sosyal İşlerden Sorumlu