Anasayfa » Haberler » BTÜ BEBKA ile Ortak Yabancı Dil Eğitim Projeleri Üretecek

   Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Arif Karademir, Yabancı Diller Yüksekokulu Müdürü Murat Bayrak ve Genel Sekreter Vekili Kenan Menteşe ile birlikte Bursa, Bilecik, Eskişehir Kalkınma Ajansı(BEBKA) Genel Sekreteri Tamer Değirmenci’yi makamında ziyaret etti. 

   Prof. Dr. Arif Karademir, BEBKA ile çeşitli alanlarda çalışmalar yaparak Bursa’mızın ve ülkemizin problemlerine yönelik pratikte uygulanabilir projeler üretilebileceğini ve BTÜ olarak buna her zaman hazır olduklarını belirtti. Prof. Dr. Arif Karademir Üniversitemizin yabancı dil alt yapısının da yerli yerine oturduğunu belirterek "Bu konuda ki birikimlerimizi Bursalılarla paylaşmak istiyoruz. Birlikte yapacağımız proje ile İngilizce öğrenimine de büyük katkı sağlayacağımızı düşünüyoruz" dedi.

   BEBKA Genel Sekreteri Tamer Değirmenci, Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı (TTGV) ile çalışmalar yaptıklarını belirterek BTÜ ile de ortak projeler hazırlamaya ve birlikte çalışmaya hazır olduklarını söyledi. Bursa'da özellikle mesleki teknik İngilizce eğitimine olan ihtiyacın çok fazla olduğuna değinen BEBKA Genel Sekreteri Değirmenci, konuklarınan BEBKA'nın teknik İngilizce kursu konusunda yapılacak projelere destek vermeye hazır olduğunu aktardı.