Anasayfa » Haberler » Bağımlılar Çaresiz Değil

   Yeşilay Haftası nedeniyle Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı tarafından 05 Mart Çarşamba günü Osmangazi Yerleşkesinde İl Sağlık Müdür Yardımcısı Dr. Yusuf Ziya Leventoğlu tarafından sunulan seminere Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Arif Karademir, öğretim üyeleri, idari personel ve öğrenciler katıldı.

   "Bağımlılıklarımız, Zararları ve Bırakma Yöntemleri" konulu seminer de Dr. Yusuf Ziya Leventoğlu ülkemizde her yıl 1-7 Mart günlerinin Yeşilay Haftası olarak belirlendiğini ve bu hafta içerisinde bağımlılık yaratan her tür maddenin kullanımına karşı insanlarımızın bilinçlendirilmesi için çeşitli etkinlikler düzenlendiğini belirtti. Sağlık Bakanlığı’nın da çeşitli yollarla destek verdiğini hatırlatan Dr. Leventoğlu ülkemizde madde kullanımının her geçen gün arttığına dikkat çekti.

   Dr. Yusuf Ziya Leventoğlu konuşmasında alkol, sigara, uyuşturucu ve bilgisayarların insanları nasıl esir ettiğini, neden bağımlı hale gelindiğini, bağımlıların kendine ve çevresindeki insanlara verdiği zararları anlattı.

   Sağlıklı nesil, sağlıklı gelecek, huzurlu aileler için, kültür, spor ve sanat etkinliklerine katılarak ve çeşitli hobiler edinerek bu maddelerden uzaklaşılabileceğini vurgulayan Dr. Yusuf Ziya Leventoğlu "Bağımlı değilim çünkü güçlüyüm "Kendime zarar verecek kadar güçsüz değilim" şeklinde insanların kendilerini motive ederek, maddeleri kullanmaması konusunda kararlı olması ve kendine inanması ile bağımlılıktan kurtulmayı başarılabileceğini söyledi.