Anasayfa » Haberler » BTÜ Yıldırım’a Değer Katıyor

   Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) Rektörü Prof. Dr. Ali Sürmen, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Arif Karademir, Yabancı Diller Yüksekokulu Müdürü Murat Bayrak, Genel Sekreter Vekili Kenan Menteşe, Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanı Mehtap Kaya ile birlikte Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin’i makamında ziyaret etti. 

   Rektör Prof. Dr. Ali Sürmen ziyarette yaptığı konuşmasında,  Yıldırım Belediye’sinin BTÜ’ye kurulduğu günden bu yana her konuda destek olduğunu belirterek başta Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin’e olmak üzere tüm Belediye çalışanlarına teşekkür ederek, şunları söyledi:

   “BTÜ, Bursa’mızın sanayisine lokomotif etkisi yapmayı görev edinmiştir. Çok yeni olmasına rağmen dinamik bir yapıya sahip olan üniversitemiz, ülkemiz ve Bursa sanayisi için birçok önemli çalışmaların altına imza atmıştır. Sürekli genişleyen BTÜ öğrencileri aldıkları teorik eğitim yanı sıra gelişmiş laboratuvarlarda ve Bursa’daki sanayi kuruluşlarında pratik yapma imkânları sayesinde önemli kazanımlar elde etmektedirler. Öğrencilerimiz mezun olduklarında piyasada aranılan teknik elemanlar haline gelecekler. BTÜ olarak, bu eğitim sistemimizi öğrencilerimize kazandırdığımız İngilizce dil bilgisi ile de desteklemekteyiz. Öğrencilerimizi donanımlı yetiştirirken çevremize de katkı sunma noktasında hazırlıklarımızı bitirdik. Bu anlamda gerek kamuda gerekse özel sektörde çalışanlara yönelik İngilizce dil kursları düzenliyoruz. Akademik olarak bünyemize kazandırdığımız nitelikli Türk ve yabancı okutmanlarla verdiğimiz dil kurslarına Yıldırım Belediyesi çalışanlarını da katılmaya davet ediyoruz” dedi.  

   Rektör Prof. Dr. Sürmen’in ve beraberindeki heyetin kendilerini ziyaret etmeleri nedeniyle duyduğu memnuniyeti ifade eden Başkan Keskin "BTÜ Yıldırım ilçesine değer katıyor. Bursa’nın ikinci devlet üniversitesinin Yıldırım ilçesinde yapılanması ilçe için büyük önem arz etmektedir. Kısa sürede ulusal ve uluslararası alanda kendini ispatlayan bir üniversiteye destek vermek bizleri mutlu etmektedir” ifadelerini kullandı.