Anasayfa » Haberler » BTܒden Yabancı Dil Eğitiminde Bir Adım Daha

   Yabancı dil eğitiminde önemli atılımlar gerçekleştiren BTÜ Yabancı Diller Yüksekokulu (YDYO), kamu ve özel sektör çalışanlarının İngilizce dil bilgi seviyesini arttırmak için çalışmalarını sürdürüyor. Nitelikli öğretim elemanlarıyla eğitim çalışmalarına devam eden BTÜ YDYO, faaliyetlerini tanıtabilmek ve kurumlar arası işbirliklerini görüşmek üzere  Bursa Cumhuriyet Başsavcısı Namık Yılmaz’a makamında ziyaret gerçekleştirdi. Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Arif Karademir, Genel Sekreter Vekili Kenan Menteşe ve YDYO Müdürü Murat Bayraktan oluşan heyet, Başsavcı Yılmaz’a önce BTÜ hakkında kısa bilgi verdikten sonra, Bursa Adliyesine yabancı dil eğitimi konusunda nasıl katkı verebileceği konusunda değerlendirmelerde bulundular.

   Prof. Dr. Arif Karademir, hızla globelleşen dünyada yabancı dil bilmenin önemini ifade ederek BTÜ’nün çok seçkin Türk ve yabancı okutman kadrosu ile dil öğretimi konusunda oldukça iddialı olduğunu vurguladı. Prof. Dr. Karademir, “Bu konuda, öncelikle Bursa ilimizde bulunan kamu kurumlarına, özel kuruluşlara ve halkımıza hizmet etmek bizleri memnun edecektir” dedi.

  Bursa Cumhuriyet Başsavcısı Namık Yılmaz ise, ziyaretleri nedeniyle BTÜ heyetine teşekkür etti.  Konuşmasının devamında Bursa’nın yükseköğretimde gelişen yüzü olan BTÜ’nün akademik alandaki çalışmalarını takdirle takip ettiklerini belirten Cumhuriyet Başsavcısı Namık Yılmaz, BTÜ’nün eğitim konusunda kurumlara yaklaşımını da çok olumlu olarak değerlendiklerinin altını çizdi. Konuşmasında Adalet Bakanlığı'nın hâkim ve savcıları dil öğrenimi ve gelişimi konusunda teşvik ettiğini belirten Başsavcı Yılmaz, Adliye mensuplarının ve ailelerinin iki kurum arasında yapılacak bir protokolle BTÜ kurslarından yararlanabilecek olmasının sevindirici bir gelişme olarak değerlendirdiklerini ifade etti.