Anasayfa » Haberler » BTܒden Emniyete Yabancı Dil Eğitimi Desteği

   Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Arif Karademir, Genel Sekreter Vekili Kenan Menteşe ve Yabancı Diller Yüksekokulu Müdürü (YDYO) Murat Bayrak ile birlikte Bursa Emniyet Müdürü Sabri Durmuşlar’ı makamında ziyaret etti.

   Konuşmasına Emniyet Müdürü Sabri Durmuşlar’a başarılar dileyerek başlayan Prof. Dr. Arif Karademir, yeni görevinin kendisine ve Bursa’ya hayırlı olması temennisinde bulundu. Konuşmasın devamında BTÜ Yabancı Diller Yüksekokulu bünyesinde düzenlenen yabancı dil kursları hakkında bilgi sunan Prof. Dr. Karademir çağı yakalama diye özetlenebilecek tüm faaliyetlerin eğitimden geçtiğini vurguladı. BTÜ’nün sunduğu sürekli eğitim faaliyetlerinde de bahseden Prof. Dr. Karademir BTÜ’de sunulan İngilizce dil eğitiminin dünya standartlarında olduğunu belirtti. BTÜ bünyesinde bulunan YDYO’nun ana dili İngilizce olan yabancı okutmanlarla güçlendirilmiş geniş ve nitelikli bir öğretim elemanı yapısına sahip olduğunu söyleyen Prof. Karademir “Hazırladığımız kurslara vatandaşlarımızın, kurum ve kuruluşların katılması ile İngilizce dil eğitiminde BTÜ farkını göreceklerdir. Bu anlamda teşkilatınızın değerli mensuplarını BTÜ’nün İngilizce Dil Kurslarına davet ediyoruz ” diyerek konuşmasını sonlandırdı. 

   Son yıllarda Dünyada iletişim, ulaşım ve diğer konularda yaşanan gelişmeler nedeniyle Emniyet Mensuplarının da yabancı dil bilmelerinin önem kazandığını söyleyen Emniyet Müdürü Durmuşlar da çağa ayak uydurma konusunda teşkilatın kararlı olduğunu belirtti. Bursa Emniyet Müdürlüğü olarak BTÜ Yabancı Dil Kurslarını fırsat olarak gördüklerini ifade eden Emniyet Müdürü Sabri Durmuşlar konuklarına “Bursa Emniyet Müdürlüğü teşkilatının İngilizce düzeyini yükseltecek fırsatı bizlere sunmanızdan dolayı teşekkür ederim” dedi.