Anasayfa » Haberler » Toplam 280 Öğrenci Eğitim Alacak

Bursa'nın ikinci devlet üniversitesi olan Bursa Teknik Üniversitesi'nde (BTÜ) 2012-2013 eğitim öğretim yılı kayıtları yapılıyor.

 

Türkiye'nin en yeni devlet üniversitelerinden biri olan ve aynı zamanda Bursa'nın ikinci devlet üniversitesi özelliğini taşıyan BTÜ'de, 2012-2013 eğitim öğretim yılı kayıtları yapılmaya devam ediyor.

Merinos AKKM'deki Rektörlük binasında 4- 5 Eylül tarihlerindeki kayıtların ilk gününde açıklamalarda bulunan BTÜ Rektörü Prof. Dr. Ali Sürmen, bu yıl yeni açılan metalürji ve malzeme mühendisliği ile mekatronik mühendisliği bölümlerinin yanı sıra makine mühendisliği ve kimya bölümlerine 47'şer öğrenci alacaklarını ifade etti.

 

BTÜ Rektörü Prof. Dr. Ali Sürmen sözlerini şöyle sürdürdü: "Geçen sene 2 bölüme 82 öğrenci almıştık. Bu sene 4 bölüme 188 öğrenci alacağız. Netice itibariyle bu yıl 200'den fazla öğrencimiz oldu. Lisansüstü ve doktora öğrencilerimizle beraber 280 kadar öğrencimiz olacak. Bölüm derslerinde öğrencilerimiz, Defterdarlığın bize tahsis etmiş olduğu şu anki Yabancı Diller Yüksekokulunu kullanacaklar."