Anasayfa » Haberler » Bilim Yaz Kampı’na Tebrik Yağıyor

Bilim Yaz Kampı 2. dönem öğrencileri sertifikalarını, Bilim ve Teknoloji Merkezleri Araştırma ve Geliştirme Enstitüsü Derneği Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ulcay’ın elinden aldılar. Sabah saatlerinde Bilim ve Teknoloji Merkezi Geçici Sergi Alanı’nda düzenlenen sertifika törenine öğrencilerin aileleri de katıldı. Geçtiğimiz haftayı bilimsel eğitimler ve aktivitelerle geçiren öğrenciler velilere bilimsel gösteriler sundu.

18-22 Haziran 2012 tarihleri arasında gerçekleşen 2. dönem Bilim Yaz Kampı renkli görüntülerin, başarılı çalışmaların ve yeni arkadaşlıkların edinilmesi ile sona erdi. Bilim ve Teknoloji Merkezleri Enstitüsü ile Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi tarafından, Bursa Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş.’nin desteği ve Bursa Teknik Üniversitesi’nin akademik katkılarıyla yürütülen Bilim Yaz Kampı 2. dönemine katılan öğrencilerin velileri yetkilileri, yürüttükleri bilim ve teknoloji alanındaki başarılı çalışmalarından dolayı tebrik etti. Ayrıca veliler, ‘Kamp süresinin daha uzun olmasını, yıl içinde birçok kez tekrarlanmasını’ rica etti. Velilerin değerlendirmelerindeki diğer bir ortak konu ise ‘Çocuklarda kamp süresince olumlu yönde tavır gelişimi gözlemledikleri’ ydi.

3. ve Son Bilim Yaz Kampı
Geçtiğimiz iki kamp dönemini de kaçırdıysanız üzülmeyin, son bir şansınız daha var. Bilim Yaz Kampı’nın 25-29 Haziran’daki üçüncü ve konaklamalı döneminin kayıtları resmi internet sitesi www.bilimokulu.com adresinden alınmakta. Ayrıca 25 Haziran Pazartesi günü, sabah saat 10:00’a kadar, Merinos AKKM’de, Bilim ve Teknoloji Merkezi Geçici Sergi Alanı’nda da kayıt yaptırabilirsiniz. Diğer iki döneme göre farklı bir içerikten oluşan üçüncü dönemde; gece teleskop ile gökyüzü gözlemi, takımyıldızlarının incelenmesi ve galaksi gibi konular hakkında çalışmalar yapılacak.

Bilim Yaz Kampı’na Başvuru ve ayrıntılı bilgi İçin: www.bilimokulu.com