Anasayfa » Haberler » İnşaat Mühendisleri Odası İMO Bursa Şube Başkanı Basri Akyıldız, Bursa Teknik Üniversitesi BTÜ Rektörü Prof. Dr. Ali Sürmen’i Ziyaret Etti.

   Rektör Prof. Dr. Ali Sürmen’in makamında gerçekleşen ziyarete İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Bursa Şube Başkanı Basri Akyıldız’ın yanı sıra sekreter Fatih Canbazoğlu, sayman Özgür Yaşar Özbey üyelerden İbrahim Hakkı Demir ve Burak İmreçoğlu katıldılar.

   Bursa’nın önemli bir meslek örgütü olan İMO Bursa Şubesi’nin başkanını ve üyelerini ağırlamaktan memnuniyetini ifade ederek konuşmasına başlayan Rektör Prof. Dr. Ali Sürmen, İnşaat Mühendisleri Odası'nın bir meslek örgütü olmakla beraber aynı zamanda bir sivil toplum kuruluşu olduğunu belirtti. “İMO olarak Bursa’nın daha yaşanabilir bir kent olması için çaba sarf ediyorlar. Bu konuda üniversite olarak destek vermek, bizleri mutlu edecektir“ diyerek konuşmasını sonlandırdı.

   Sanayi ve ticarette gelişmiş Bursa’da müteşekkil olan BTÜ’nün gerçekleştirdiği çalışmaları yakından takip ettiklerini belirten Başkan Akyıldız, İMO Bursa Şubesi olarak, üniversite yönetiminin çalışmaların desteklediklerini söyledi. İMO Bursa Şube Başkanı Akyıldız, "Geçmişte Bursa’mızın önemli eksiği olan Teknik Üniversitenin kurularak hızla gelişmesi bizleri sevindirmiştir. BTÜ tarafından dört yıl içinde teşkil edilen laboratuvarlar, bölge sanayisinin eksiklerini gidermek açısından son derece olumlu gelişmelerdir. BTÜ gibi önemli bir kurumun hizmetlerini ilimize kazandıran Sayın Rektör Prof. Dr. Ali Sürmen’i İMO Bursa Şubesi üyeleri olarak ziyaret ederek kendisine teşekkür etme imkânı bulduk. Ziyaretimizde kendisi bizlerle engin tecrübelerini paylaştı. Aktardığı deneyimler İMO Bursa Şubesi olarak çalışmalarımıza yön verecek niteliktedir” dedi.