Anasayfa » Haberler » TMMOB Makine Mühendisleri Odası MMO Bursa Şubesinden BTܒye Ziyaret

   MMO Bursa Şubesi Başkanı İbrahim Mart beraberinde oda üyelerinden oluşan bir heyetle Bursa Teknik Üniversitesi Rektörlüğü’nü ziyaret etti. MMO Bursa Şubesi Başkanı İbrahim Mart ve beraberindeki heyetin Rektör Prof. Dr. Ali Sürmen’e yılbaşı tebriki nedeniyle gerçekleştirdiği ziyaretin gündemi, kentimizin sanayisinin sorunları oldu.

   Rektör Prof. Dr. Sürmen ziyaret sırasında konuklarına hitaben yaptığı konuşmada “Bursa sanayisi önde gidenlerin izine basarak yürümekle, Türkiye’nin 2023 vizyonuna katkıda bulunamaz. Ülkemize katkı sağlamak için önde yürümek gerekiyor.  Önde yürümek zor olsa da başarabilecek alt yapı sanayimizde mevcut.  Ülkemiz ve Bursa sanayisi, üretimde katma değeri yüksek ürünlere yönelmelidir. Sanayinin katma değeri yüksek ürünlere yöneliminde, BTÜ olarak biz tüm imkânlarımızla yanındayız” diyerek sözlerini sonlandırdı.

   Konuşmasına Prof. Dr. Ali Sürmen’in düşüncelerine katıldığını belirterek başlayan MMO Bursa Şube Başkanı İbrahim Mart, BTÜ’ nün sanayiciye yaklaşımını takdirle karşıladıklarını söyledi.  MMO Bursa Şubesi olarak dikkat çekmek istedikleri konunun ülkemizin enerjiye olan ihtiyacı olduğunu aktaran Başkan Mart, gelişmesini sürdüren ülkemizin enerjiye her geçen gün daha fazla ihtiyaç duyduğunun altını çizdi. İbrahim Mart konuşmasının sonunda “Sanayicimizin sahip olduğu onlarca yıllık tecrübesine rağmen yanlış rekabet anlayışının getirdiği yanlış yatırımlar yapıldı ve ne yazık ki  halen bu tür yatırımlar devam ediyor.. Bu durumun bir an evvel düzelmesini umut ediyorum ” dedi.