Anasayfa » Haberler » BTÜ, Ulusal Kalite Hareketi (UKH) İyi Niyet Bildirgesini imzaladı

Üniversitemiz, mükemmelliğin temel kavramlarını benimseme konusundaki kararlılıklarının göstergesi olarak tüm yöneticilerin katılımı ile gerçekleşen imza töreni ile Ulusal Kalite Hareketine imza attı. KalDer üyeliğin ardından Bursa'da bu harekete imza atan 97. Kuruluş olarak Ulusal Kalite İyiniyet Bildirgesini (UKH’ı) imzaladı ve ardından mükemmellik yolculuğunda ben de varım dedi.

19 Mart 2012 de KalDer Bursa Şubesi ile BTÜ arasında düzenlenen “Ulusal Kalite Hareketi İyi Niyet Bildirgesi”,  Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Ali SÜRMEN, Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Cevdet DEMİR, KalDer Bursa Şube Yönetim Kurulu Başkanı Emin DİREKÇİ, KalDer Bursa Şubesi Genel Sekreteri Aykan KURKUR, Kalite Ödülü Yöneticisi Ebru YALÇIN’ın hazır bulunduğu törende, tüm BTÜ çalışanlarının katılımı ile imzalandı.

KalDer Bursa Şube Yönetim Kurulu Başkanı Emin DİREKÇİ; kalitenin yaygınlaştırılması konusunda en önemli araçlarından biri olan Ulusal Kalite Hareketi ile Toplam Kalite Yönetimi ve Mükemmellik anlayışının ülkemiz genelinde bir yaşam biçimi ve yönetim aracı olarak yaygınlaşabilmesi için çalıştıklarını, başarılı uygulamaların ülke çapında paylaşılabilmesi ve ülkemizin uluslararası alanlarda daha etkin ve saygın konuma gelmesi doğrultusunda çalışmalar yaparak bu kararlılığı gösteren kuruluşlara, Mükemmellik Yolculuğunda, eşlik ettiklerini ve rekabette üstünlük sağlamaları için destek olacaklarını belirterek bu kararlarından dolayı tüm üniversite yönetimini ve çalışanlarını kutladı, mükemmellik yolculuğunda başarılar diledi.

Rektörümüz Prof. Dr. Ali SÜRMEN ise; törende kalite yolculuklarına çıkmalarındaki amaç ve hedeflerini, yönetim ve çalışanları ile paylaştı.

BTÜ ekibi, törende sanal olarak hazırlanan tabloya imza atarak Ulusal Kalite Hareketi’ne katılma kararlılıklarını somutlaştırdılar ve bu çalışmalarda bizde varız dediler.

 
 
Haber ile İlgili Video