Anasayfa » Haberler » Educaturk İstanbul Fuarında, BTÜ Standı Yoğun İlgi Gördü

   Uluslararası İstanbul Educaturk Kariyer ve Eğitim Fuarı 17-18 Aralık 2013 günleri tarihleri arasında İstanbul Kongre ve Kültür Merkezi Fuar Alanında gerçekleştirildi.

   Bursa Teknik Üniversitesi’nin de (BTÜ) katıldığı kaliteli eğitim imkânlarını araştıran öğrenci ve velilere, yurt içi ve yurt dışındaki eğitim olanaklarını inceleme avantajını aynı ortamda sunarak, eğitim sektöründe hizmet veren kuruluşların hedef kitle ile buluşmalarını amaçlayan Uluslararası İstanbul Educaturk Kariyer ve Eğitim Fuarını açık kaldığı iki gün boyunca, binlerce öğrenci ziyaret etti.

   Üniversiteye hazırlanan öğrencilerin üniversiteler hakkında bilgi edinme imkânı buldukları fuarda BTÜ standı öğrenci, öğretmen ve velilerin uğrak noktası oldu. Katılımcıların yoğun ilgisini çeken stantta BTÜ’ nün akademik çalışmalarıyla ilgili olarak hazırladığı materyalleri inceleyen ziyaretçilere, görevliler tarafından fakülte ve bölümler hakkında çeşitli bilgiler verildi. Görevlilerce yapılan bilgilendirme çalışmaları sırasında, öğrencilerin merak ettiği konular hakkındaki soruların yanıtlandırılmasının yanı sıra Bursa’nın da sosyal, kültürel ve sportif olanakları da öğrencilerle paylaşıldı.