Anasayfa » Haberler » DBMMF ve İTBF, Kariyer ve Girişimcilik Semineri Düzenledi

 Bursa Teknik Üniversitesi Doğa Bilimleri, Mimarlık ve Mühendislik Fakültesi (DBMMF) ve İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi (İTBF), Kariyer ve Girişimcilik Semineri düzenledi. DBMMF Seminer Salonu’nda gerçekleşen seminere DBMMF Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Ali Rıza Yıldız’ın yanı sıra öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.  

 Gelecekleri için karar verme sürecinde olan öğrencilere kariyer planlarını yapma konusunda yardımcı ve yol gösterici olmayı, onları mezuniyet sonrası iş hayatına hazırlamayı ve girişimcilik konusunda farkındalıklarını geliştirmeyi amaçlayan seminerin konuşmacısı Novosim  Mühendislik ’in kurucusu ve genel müdürü Dr. Mert Doğanlı oldu.

 Üniversiteyi İstanbul Teknik Üniversitesi’nde, yüksek lisans ve doktora eğitimini ABD Texas Tech Üniversitesi’nde tamamlayan, Türkiye’ye döndükten sonra ise özel sektörde edindiği tecrübeler ışığında 2010 yılında kurduğu Novosim Mühendislik firmasıyla girişimciliğe adım atan Dr. Doğanlı, BTÜ öğrencilerine verdiği seminerde kariyer ve girişimcilik konularındaki bilgi, birikim ve deneyimlerini aktardı. Dr. Doğanlı, otomotiv, savunma ve imalat sektörlerine yönelik gürültü, titreşim, dayanım, ağırlık azaltma amacıyla optimizasyon ve tasarım gibi konular üzerine yoğunlaşarak çeşitli başarılar kazanan ve faaliyetlerine Mayıs 2012'den beri Gebze Teknopark içinde devam eden Novosim  Mühendislik’in kuruluş fikrinin oluşumunu ve kuruluş sürecinde yaşadıklarını DBMMF ve İTBF tarafından düzenlenen Kariyer ve Girişimcilik Semineri’nde BTÜ öğrencileri ile paylaştı.

  Seminere katılan öğrencilerin ilgiyle takip ettikleri konuşmasında Dr. Doğanlı kişisel gelişimin önemli olduğunu vurguladı. İş yaşamında, yeniliklerin takip edilmesinin başarının anahtarı olduğunu söyleyen Dr. Mert Doğanlı seminerin sonunda, yapılacak olan kariyer planlarına kişinin ilgi alanlarının dâhil edilmesi gerekliliğinin altını çizdi.