Anasayfa » Haberler » BTÜ, Türkiye İnovasyon Haftasına Katıldı

BTÜ, Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından İstanbul da gerçekleştirilen İnovasyon Haftasına katıldı. Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin inovasyonun önemini anlatmak ve inovatif çalışmaları desteklemek üzere İstanbul'da düzenlediği İnovasyon Haftasının açılışını Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan yaptı. Dünyada ve Türkiye'de farklı çalışmalara imza atan profesyoneller, sanayiciler, akademisyenler ve üniversite öğrencilerinin 28-30 Kasım günleri arasında İstanbul Kongre ve Kültür Merkezinde bir araya geldiği fuar alanını, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’da ziyaret etti.

İnovasyon odaklı konferans, sergi ve atölye çalışmaları ile dünya çapında bir etkinlik haline gelen fuar’da kamu ve vakıf üniversiteleri, özel şirketler, Türkiye’nin en önemli AR-GE merkezleri ile birlikte Tekno parklar, bilim ve teknoloji merkezleri yer aldı.

BTÜ, ziyaretçi sayısının yaklaşık 30 bin kişiye ulaştığı organizasyonda oluşturduğu stantta, 2013 Uluslararası Geleceğin Uçak Tasarım Yarışmasında 2. lik ödülünü kazanan insansız hava aracı Lagari’yi sergiledi. BTÜ öğretim üyeleriyle birlikte makine ve kimya bölümü öğrencilerinin oluşturduğu çalışma grubu tarafından tasarlanarak prototipi üretilen Lagari, sergilendiği BTÜ standının yoğun ilgi çekmesine neden oldu. Medya’nın da ilgisini toplayan Lagari hakkında, standı ziyaret eden katılımcılara, BTÜ öğretim üyeleri tarafından üretim, tasarım ve özellikleri hakkında bilgi verildi.