Anasayfa » Haberler » Kuruluşumuzun birinci yıl dönümünü kutladık

Kuruluşumuzun birinci yıl dönümünü kutladık. Rektörümüz Prof. Dr. Ali Sürmen, kampüs alanının ancak 2 B yasasından sonra belli olabileceğini söyledi. Almira Otelde düzenlenen kutlama pogramına Vali Yardımcısı Ahmet Hamdi Usta, Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Kamil Dilek, BTSO Yönetim Kurulu Başkanı Celal Sönmez, kentin önde gelen işadamları ve öğretim üyeleri katıldı. 

Programda basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Rektörümüz Prof.Dr. Ali Sürmen, "Toplantının amacı üniversitemizin bir yıllık faaliyetlerini ele almak. Bursa kamuoyu ile paylaşmak. Ayrıca bize bu konuda katkıda bulunanları ödüllendirmek. Üniversitemizde kamuoyu ile adım adım neler yaptığımızı ve hangi noktalara geldiğimizi paylaşmak istedik." dedi. 

Önümüzdeki yıl içindeki hedeflerinden en önemlilerinin kampüs yeri belirlemek olduğunu anlatan Rektörümüz Prof.Dr. Ali Sürmen, "Aslında bu süreç adım adım gidilecek bir süreç. Öncelikle bölümlerimize yeni bölümler katmak ve akademik kadromuzu artırmak. İdari alanda da eksiklerimizi gidermek. Ama en önemlisi ise yerimizi henüz belirleyemedik. Ama ben eminim ki önümüzdeki yıla kalmayacak. Çoğu gitti azı kaldı. Yakında o da bir netliğe kavuşacak ve önümüzdeki yıl aktivitelerin büyük çoğunluğunu kendi kampüs alanımızda yaparız." şeklinde konuştu. 

Yeni alanının belirlenmesi ve altyapı çalışmalarının önümüzdeki yılın en önemli gündemi olacağını anlatan Rektörümüz Prof.Dr. Ali Sürmen, "Kala kala elimizde iki tane alternatif kaldı. Bulardan bir tanesi olacak. Ama bize görev verilirken o kentin ortak aklının katılımı ile bir seçim yapılması söylenmişti. Ortak akıl konusunda belki bu güne kadar tam bir karar verilemedi ama kurumsal gelişmemiz çok sağlıklı bir şekilde devam ediyor. Herhalde bu '2 B yasasının' sonucu belli olduktan sonra şu veya bu şekilde bizim de kampüs alanımız belli olacak." dedi. 

Şu anda 11 öğretim üyesi, 11'de araştırma görevlisi olmak üzere 22 akademik kadroya sahip olduklarını anlatan Rektörümüz Sürmen, "27 tane de değerlendirilmekte olan başvuru var. Bu da bizim 50'yi aşkın bir eğitim ordusuna sahip olduğumuzu gösterecek. Biz isteseydik şu anda 300 tane akademik kadromuz olabilirdi. Ama bizim çizdiğimiz bir vizyon var, seçici olmamız gerekiyor." şeklinde konuştu. Sonrasında katılımcılara BTÜ'nün kuruluşu, gelinen son durum şemalarla anlatıldı.

 

 
 
Haber ile İlgili Video