Anasayfa » Haberler » Vali KARALOĞLU BTÜ, Bursa İçin Önemli Bir Kazançtır

Bursa Valisi Münir Karaloğlu, Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) Rektörü Prof. Dr. Ali Sürmen’i makamında ziyaret ederek, Üniversitede devam eden çalışmalar hakkında bilgi aldı. Vali Münir Karaloğlu, BTÜ’ye gerçekleştirdiği ziyarette “BTÜ, Bursa için önemli bir kazançtır” dedi.

 

Vali Karaloğlu Yıldırım Yerleşkesi Rektörlük Binası girişinde Rektör Prof. Dr. Ali Sürmen ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şule Altun tarafından karşılandı. Üniversitenin Senato Toplantı Salonunda Prof. Dr. Ali Sürmen BTÜ hakkında istatistiki verileri de içeren görsel bir sunu ile kuruluşundan bu yana BTÜ’de yapılan çalışmaları özetleyerek, gelecekte yapılması planlanan çalışmalar hakkında detaylı bilgi aktardı.

 

Rektör Prof. Dr. Sürmen, Vali Karaloğlu’na verdiği brifingde “Bursa’nın 2. Devlet, Türkiye’nin de 5. Teknik Üniversitesi” olan BTÜ’nün kararlı adımlarla gelmiş olduğu bugünkü düzeyin, birçok üniversiteden ileride olduğunu söyledi. Prof. Dr. Sürmen brifingdeki konuşmasında “Gerek öğretim üyesi temininde gerekse üniversiteye bölüm açmak ile ilgili olarak oluşturduğumuz kriterler sayesinde dinamik bir akademik ve idari kadroya sahip üniversiteyiz” dedi.

 

BTÜ Rektörü Prof. Dr. Ali Sürmen konuşmasını “Üniversitemizin kadrosundan aldığımız güçle, BTÜ’yü hak ettiği konuma getirebilmek için yürüttüğümüz çalışmalara durmaksızın devam edeceğiz” diyerek sonlandırdı.

 

Prof. Dr. Ali Sürmen’den BTÜ’de sürdürülen çalışmalar hakkında bilgi alan Bursa Valisi Münir Karaloğlu, BTÜ’de yaşanan gelişmelerin memnuniyet verici olduğunu söyledi. Başta Rektör Prof. Dr. Ali Sürmen olmak üzere BTÜ’nün tüm çalışanlarına sürdürdükleri özverili çalışmalar nedeniyle teşekkür etti. Vali Karaloğlu “BTÜ, Bursa için önemli bir kazançtır. Şehrin güçlü bir teknik üniversiteye sahip olması şehre yeni bir kimlik ve değer katarak var olan marka değerini yükseltecektir.  BTÜ henüz çok genç bir üniversite olmasına rağmen bu yöndeki çalışmalarını hızla sürdürüyor. Gelişme konusunda sergilediği yüksek performansı önümüzdeki yıllarda daha da arttıracağına eminim” şeklinde konuştu.