Anasayfa » Haberler » Bursa Teknik Üniversitesi'nin Kalitesi Tescillendi

Bursa Teknik Üniversitesi, Türkiye Kalite Vakfı (KALDER) tarafından düzenlenen 22. Kalite Kongresi’nde, ‘EFQM Mükemmellikte Kararlılık Belgesi’ aldı.

Yeni bir Üniversite olmasına rağmen çalışmalarıyla adından sıkça söz ettiren Bursa Teknik Üniversitesi’nin kalitesi, bu yıl 22’incisi düzenlenen Kalite Kongresi’nde, Avrupa Kalite Yönetim Vakfı (EFQM) tarafından ‘EFQM Mükemmellikte Kararlılık Belgesi’ ile tescillendi.

Ödül töreninde yaptığı konuşmada, kalitenin günümüzde bir sorumluluk haline geldiğini dile getiren Bursa Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Sürmen, “Bursa Teknik Üniversitesi olarak genç bir Üniversiteyiz. Ama çalışmalarımız uzun yıllardır faaliyet gösteren üniversitelerle yarışır durumda. Tüm eğitim kadromuzla birlikte, öğrencilerimize kaliteli bir eğitim verme noktasında yoğun olarak çalışıyoruz. Bu çalışmaların karşılığını görmek daha güzel çalışmalar yapma konusunda bizleri motive ediyor. Bu belgeyi bizlere layık gören herkese çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.